Podsumowanie 17. kolejki Bialskopodlaskiej Ligi Okręgowej

Podsumowanie 17. kolejki Bialskopodlaskiej Ligi Okręgowej - Zdjęcie główne

SportW miniony weekend odbyła się 17. kolejka Bialskopodlaskiej Ligi Okręgowej. Z powodu XXV Miejsko-Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych które odbyły się w niedzielę, Międzyrzecki Huragan swój mecz rozegrał w sobotę (25 kwietnia), natomiast pozostałe drużyny dzień później.

Sobotnie spotkanie pomiędzy Huraganem a Orkanem Wojcieszków rozpoczęło się o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim im. Bronisława Saczuka. Wówczas Huragan który zajmuje pierwsze miejsce w tabeli podejmował ostatnią drużynę która po 16. kolejkach miała na swoim koncie tylko jedno zwycięstwo. Pierwsza połowa w wykonaniu drużyny Michała Tusza była bardzo słaba. Niedokładna gra i dużo strat piłki sprawiły, że Huragan był wręcz bezradny. Dodatkowo w 42 minucie golkipera gospodarzy - Marka Pachulca - pokonał piłkarz z Wojcieszkowa: Piotr Grabiec. Grabiec już na początku pierwszej połowy ujrzał żółtą kartkę, a po strzelonym golu - drugą za kopnięcie w chorągiewkę boczną. Ostatecznie z czerwoną kartką (za dwie żółte) musiał opuścić płytę boiska. Bliski wyrównania w drugiej połowie był Daniel Rostek, jednak piłka po jego strzale trafiła w słupek. Pomimo gry w przewadze, Huragan nie zdołał doprowadzić do wyrównania i mecz zakończył się wynikiem 0:1, a trzy punkty pojechały do Wojcieszkowa.
W 18. kolejce, piłkarze Huraganu zmierzą się na wyjeździe z drużyną znajdującą na drugim miejscu w tabeli - Lutnią Piszczac.

Skład Huraganu:
Marek Pachulec - Radosław Puścian, Jakub Skrodziuk, Łukasz Węgrzyniak, Kamil Korniluk, Wojciech Stańczykowski, Damian Zdunek (Daniel Rostek), Alan Olszewski (Rafał Kwaśniewski), Krystian Kociszewski (Krzysztof Kondraciuk), Stanisław Pachulec, Piotr Wojtczuk (Karol Golec)

Skład Orkanu Wojcieszków:
Zbigniew Wiśniewski - Sebastian Izdebski, Michał Trwoga, Kamil Kopyść, Damian Przekaziński, Kamil Golan, Piotr Grabiec, Kamil Jodełka, Paweł Kulik, Michał Kulik, Tomasz Matysiak

Jak zaprezentowały się pozostałe drużyny?
Wicelider - Lutnia Piszczac - również nie może uznać 17. kolejki za udaną. Podczas spotkania z trzecią drużyną w tabeli (ŁKS Łazy) poniósł porażkę aż 5:2. Wynik na pewno przypadł do gustu piłkarzom Huraganu ponieważ zachowali oni 4 punkty przewagi. W pozostałych spotkaniach, żadna drużyna która znajduje się w tabeli wyżej od swoich przeciwników nie wygrała swojego spotkania. Jedynie LZS Dobryń oraz Granica Terespol zdołali wywalczyć jeden punkt, reszta drużyn przegrała swoje spotkania.