Mamy lidera?

Autor: | Zdjęcie: A. Węgrzyniak

Mamy lidera? - Zdjęcie główne

SportMamy lidera?

Wyjątkowo wcześnie, bo o 13:00 rozpoczął się mecz II ligi piłki siatkowej w którym nasza Trójka podejmowała AKS UŁ Łódź. Na temat przegranego pierwszego seta powstały dwie teorie: dopiero po nim zadzwonił chłopakom budzik albo potraktowali go jako rozgrzewkę. Wynik mówi sam za siebie 3:1 (23:25, 25:20, 25:18, 25:20).

Już na początku goście wypracowali pięciopunktową przewagę (4:9), co udało się szybko odrobić (13:12). Wtedy jednak to łodziacy przejęli inicjatywę i walcząc punkt za punkt minimalnie wygrali 23:25. Drugi set rozpoczął się od prowadzenia Międzyrzeczan, którzy systematycznie podwyższali przewagę (25:20). Sporo emocji w trzecim secie - gościom puszczały nerwy co zaowocowało w końcu żółtą kartką przy stanie 23:18 i piłką setową dla gospodarzy (25:18). W czwartej odsłonie mimo, że rywale popisali się kilkoma asami serwisowymi UKS Międzyrzecka Trójka ustalił wynik meczu (25:20).

Zdobywając kolejne trzy punkty przewaga nad trzecim aktualnie AKS UŁ Łódź powiększyła się do sześciu punktów, a dopóki Pronar Parkiet Hajnówka (właśnie zaczęli grać z ostatnim w tabeli KS Zawkrze Mława) nie rozegra swojego meczu, możemy cieszyć się z dwupunktowego prowadzenia w tabeli grupy III!

Warto odnotować doping grupy dziewcząt promujących badania profilaktyczne, które działają pod hasłem "Mam haka na raka. Oczernij Czerniaka".

Wyjściowe składy drużyn:

AKS UŁ Łódź: Nowak Szymon, Sobczak Sebastian, Blomberg Wojciech (K), Kuron Bartosz, Wójcik Kamil, Sińczak Tomasz, Lisiecki Sebastian (L).
Trener: Piotr Jaworowicz

UKS Międzyrzecka Trójka: Łęgowski Paweł, Nowacki Tomasz (K), Kondraciuk Karol, Ostapowicz Rafał, Jesień Bartosz, Musiał Wiktor, Sadowski Jakub (L).
Trener: Marcin Śliwa

Zawody poprowadził sędzia Lisiecki Tomasz.

aktualizacja (3.02.2013 11:33):

Istotna ciekawostka: UKS Międzyrzecka Trójka w tym sezonie w rundzie zasadniczej jest wciąż niepokonany na własnej hali! Do rozegrania zostały jeszcze dwa mecze wyjazdowe (MKS Bzura Ozorków i LKS Caro Rzeczyca) i jeden mecz u siebie z rywalem o pierwsze miejsce w tabeli - Pronarem Parkiet Hajnówka (9. marca).

No właśnie - mamy wyniki pozostałych meczy 15. kolejki. Jak można było się spodziewać siatkarze z Hajnówki (38pkt.) ograli Zawkrze Mława (5pkt) i znowu wyprzedzają nas o jeden punkt. LKS Caro Rzeczyca (32pkt) wskoczyła na trzecie miejsce kosztem AKS UŁ Łódź (31pkt).