Kuba multimedalistą

sport W Lublinie odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 16-letnich w pływaniu. Świetnie zaprezentował się Jakub Jakimiak.

Mateusz Połynka

Opublikowano: 8 stycznia 2020 13:57 | Aktualizacja: 8 stycznia 2020 13:57

Podopieczny Wojciecha Lubańskiego wywalczył trzy medale. Zawodnik Narwalu Międzyrzec Podlaski pierwszego dnia dwukrotnie stanął na podium. W wyścigu na 50 m stylem dowolnym zdobył brąz, zaś na dystansie 200 m stylem dowolnym z bardzo wartościowym czasem 1:49,08 s został wicemistrzem Polski. Pozostał niedosyt, gdyż tytuł mistrzowski przegrał o 39 setnych sekundy.

 

Drugiego dnia mistrzostw Kuba startował na dystansie 400 m stylem dowolnym. W wieczornym finale międzyrzeczanin zajął czwarte miejsce, przegrywając podium o 5 setnych sekundy. Niepowodzenie powetował sobie ostatniego dnia. Jakimiak ponownie wszedł na "pudło". W rywalizacji na 100 m stylem dowolnym został wicemistrzem kraju z czasem 50,67 s. We wszystkich startach Kuba ustanowił swoje rekordy życiowe i nowe rekordy klubu. Bardzo dobre czasy jakie uzyskał w Lublinie dały mu drugą seniorską klasę sportową.

 

- Mimo, iż mogłem pokusić się o większą ilość medali, jestem zadowolony ze swoich występów. Wszystkie rezultaty były na wysokim poziomie. Trzykrotnie wchodziłem na podium, więc są powody do zadowolenia - mówi Jakub Jakimiak, zawodnik Narwalu Międzyrzec Podlaski.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.