Juniorzy w 1/4 Mistrzostw Polski

Autor: | Zdjęcie: trojka.miedzyrzec.org.pl

Juniorzy w 1/4 Mistrzostw Polski - Zdjęcie główne

SportJuniorzy w 1/4 Mistrzostw Polski

Podczas wyjazdowego meczu naszych drugoligowców, publiczność na hali podziwiała juniorów UKS Międzyrzecka Trójka LO Sikorski. Za znakomitą frekwencję chłopaki odwdzięczyli się awansem do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski z drugiego miejsca w grupie!

W piątek z Lechią Tomaszów Mazowiecki grali dość swobodnie, nie dając się ponieść presji 'pierwszego meczu'. Powiedziałbym wręcz, że bawili się z przeciwnikiem w kotka i myszkę - na początku seta oddając kilka punktów przewagi po czym bezlitośnie wychodząc na prowadzenie pozbawiali rywala złudzeń (3:0 - 25:23, 25:21, 25:18).

Sobotni mecz był wyraźnie trudniejszy. Coś się nie układało, tak jakby zabrakło kilku ważnych zawodników. Już pomijając fakt, że sędziowanie nie było pierwszej jakości to RCS Czarni Radom wykorzystali chyba wszystkie słabe punkty naszej drużyny (0:3 - 21:25, 13:25, 20:25).

Dzisiaj, walka o premiowane miejsca wciąż trwała. Radomianie rano przegrali 0:3 z Lechitami i Trójka musiała wygrać z MKS Czarni Połaniec nie tracąc seta. I się udało - chłopaki nie dali przeciwnikowi nadziei pewnie wygrywając (drugi set do 10!) i kończąc mecz w mniej niż godzinę! (3:0 - 25:14, 25:10, 25:18).

Radom, Tomaszów i Trójka zdobyli po 5 punktów, i przy takim samym stosunku setów (6 wygranych, 3 przegrane) o awansie zadecydowały małe punkty co uplasowało naszą ekipę na drugim miejscu.

Na ćwierćfinały nasza drużyna pojedzie do Rzeszowa, gdzie w następny weekend (15-17 lutego) zmierzy się z AKS Resovia Rzeszów, KS Jastrzębski Węgiel i UKS Chemik Olsztyn .