Gryf z pierwszym zwycięstwem, Huragan z bagażem trzech bramek

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Gryf Gmina Zamość

Gryf z pierwszym zwycięstwem, Huragan z bagażem trzech bramek - Zdjęcie główne

foto Gryf Gmina Zamość

Sport Huragan Międzyrzec Podlaski przegrał z Gryfem Gmina Zamość 0:3. Wszystkie bramki padły w drugich 45 minutach, a dla gospodarzy było to pierwsze zwycięstwo w grupie mistrzowskiej. Huragan natomiast przegrał drugi raz z rzędu i po raz kolejny nie potrafił znaleźć drogi do bramki.

Gryf od samego początku stwarzał sobie groźne sytuacje podbramkowe. Na boisku wcale nie było widać, że gospodarze nie potrafili ani razu zdobyć kompletu punktów po podziale ligi. Huragan był w pierwszych 45 minutach w poważnych tarapatach trzykrotnie, jednak sytuacje sam na sam wygrywał bramkarz gości - Wiktor Krasowski. Swoje okazje mieli Damian Baran i Bartłomiej Panas, a w 20 minucie groźnie z dystansu uderzył jeszcze Hubert Sałamacha. Nie zdało się to jednak na nic i to gracze Damiana Panka mogli cieszyć się z bezbramkowego remisu do przerwy.

Zaraz po zmianie stron sytuacja na boisku nie zmieniła się diametralnie. W dalszym ciągu to zawodnicy gospodarzy prowadzili grę i stwarzali sobie więcej sytuacji do strzelenia gola. Pierwszą z nich po godzinie gry wykorzystał Panas. Huragan wykonywał rzut rożny, który przechwycił bramkarz i natychmiast zagrał do swojego kolegi w formacji ofensywnej. Panas wykorzystał dobrze wyprowadzoną kontrę i płaskim strzałem pokonał dobrze spisującego się w pierwszej połowie Krasowskiego. Kwadrans później było już 2:0, a w roli głównej ponownie wystąpił strzelec pierwszej bramki. Panas otrzymał piłkę od Krystiana Wołocha, minął jednego z obrońców gości i wyłożył piłkę Baranowi, któremu nie pozostało nic innego, jak umieszczenie piłki w siatce. Chwilę później Huragan miał okazję na zdobycie bramki kontaktowej, jednak piłka trafiła w poprzeczkę. W 89 minucie mocno kontrowersyjną decyzję o podyktowaniu rzutu karnego podjął sędzia Kostrubiec, a pewnym egzekutorem "jedenastki" był Mikołaj Grzęda.

W następnym spotkaniu Huragan po raz ostatni w tym sezonie wybiegnie na boisko przy Pszennej. Rywalem Pawła Radziszewskiego i spółki będzie Tomasovia Tomaszów Lubelski. Początek spotkania o godzinie 14:30 w najbliższą sobotę.

Gryf Gmina Zamość - Huragan Międzyrzec Podlaski 3:0 (0:0)

Bramki: Panas 60`, Baran 75`, Grzęda 89` (k).
Huragan: Krasowski - Storto (46` Kuć), Warda, Panasiuk, Komar, Łukanowski (62` M. Tkaczuk), Opolski, Śledź (46` Pakuła), Radziszewski (90` Sauchyk), Lisniak (72` Czumer), Chmielewski (87` Moczulski).
Żółte kartki: Baran, Panas - Komar, Lisniak, Czumer, Radziszewski, Śledź.
Sędziował: Bernard Kostrubiec.