Cztery bramki, awans w tabeli i karetka na boisku. Krzna grała z Dobryniem (ZDJĘCIA)

Informacje międzyrzeckie Krzna Rzeczyca pewnie zwyciężyła z LZS-em Dobryń. Było to drugie z rzędu spotkanie, w którym zawodnicy Daniela Wajszczuka strzelili cztery bramki. Tuż po przerwie na boisku pojawili się ratownicy medyczni, którzy udzielili pomocy kontuzjowanemu bramkarzowi gości. Diagnoza wskazuje na zerwanie przednich więzadeł krzyżowych w lewym kolanie. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

W pierwszych 45 minutach padła tylko jedna bramka. Z rzutu wolnego w sam środek uderzył Marcin Tkaczuk. Piłka była wstrzelona jednak na tyle mocno, by zaskoczyć bramkarza gości, który nie był w stanie zapobiec utracie bramki. Druga część spotkania zaczęła się nie tak, jak chcieliby wszyscy kibice zebrani w Rzeczycy. Grzegorz Michaluk, wykopując piłkę z piątego metra, doznał groźnie wyglądającej kontuzji. Po kilku minutach na boisku pojawili się międzyrzeccy ratownicy medyczni. Jak wykazały badania, bramkarza LZS-u czeka kilkumiesięczny rozbrat z piłką.

Po 15 minutach zawodnicy wznowili mecz, w którym do końca spotkania to gracze Krzny dyktowali tempo gry. Po godzinie od pierwszego gwizdka bramkę zdobył Adrian Węgrzyniak. W 74. minucie dwójkową akcję rezerwowych - Bartłomieja Tkaczuka i Kamila Kaczanowskiego - wykończył ten drugi. Wynik meczu ustalił w szóstej minucie doliczonego czasu gry Emil Olszewski.

W najbliższą sobotę Krzna zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z liderem - Granicą Terespol. Początek meczu zaplanowano na godz. 17:00. LZS Dobryń dzień później zmierzy się na własnym obiekcie z Olimpią Jabłoń. Pierwszy gwizdek rozbrzmi o 13:00.

Krzna Rzeczyca - LZS Dobryń 4:0 (1:0)

Bramki: M. Tkaczuk 24', Węgrzyniak 60', Kaczanowski 74', Olszewski 90+6'

Krzna: Szczygieł - Hawryluk (77' Elezaj), M. Tkaczuk, Daniluk (90+5' Sobota), Stepulak (90+6' Nowak), Węgrzyniak, Ł. Wysokiński (71' Kaczanowski), Olszewski, Góralski, Wróbel (80' B. Tkaczuk), Tymoszuk.

LZS: Michaluk (56' Andrzejuk) - Laszuk (82' Kaliszuk), Cydejko, Mądry, Sidoruk, Markiewicz, Kot, Kozłowski, Demidziak, Tomczyszyn (90+1' Kukawski), Sterniczuk (77' Łukaszuk).