Czterokrotne złoto w pływaniu dla Jakuba Celińskiego

Czterokrotne złoto w pływaniu dla Jakuba Celińskiego - Zdjęcie główne

SportW dniach 4-6.03.2016 w Olsztynie odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 14 letnich w pływaniu. W Mistrzostwach wzięło udział 624 zawodniczek i zawodników ze 146 Klubów z całej Polski.

Rewelacyjnie popłynął na nich Jakub Celiński zawodnik  Huraganu trenujący pod okiem Wojciecha Lubańskiego. Kuba w swoich pierwszych Mistrzostwach Polski błysnął świetną formą i w 5 startach zdobył – 4 złote medale i 1 srebrny.  Nasz utalentowany zawodnik na najwyższym stopniu podium stawał po wyścigach na dystansie 100 i 200m st. klasycznym, 50m st. motylkowym i 100m st. zmiennym. Srebro zdobył w wyścigu na dystansie 50m st. klasycznym.

Kuba Celiński został najlepszym  multimedalistą Mistrzostw. A Klub KS „MOSiR Huragan” w statystyce medalowej zajął 4 miejsce w Polsce wśród 34 Klubów zdobywających medale.

Wyniki jakie uzyskał Kuba na Mistrzostwach Polski:

• 50m st. klas. – 0;31,07
  • 100m st. klas. – 1;06,97
  • 200m st. klas. – 2;22,18
  • 50m st. mot. – 0;26,72
  • 100m st. zm. – 0;59,78
Osiągniecia Kuby, są najlepszymi startami w historii międzyrzeckiego pływania. Do tej pory zawodnicy Huraganu przywozili srebrne i brązowe medale z Mistrzostw Polski. A Jakub Celiński zdobył wreszcie złoto i to nie jedno.

Gratulujemy Mistrzowi i trenerowi i czekamy na dalsze sukcesy.