2:0 dla Trójki w pierwszej rundzie play'off

2:0 dla Trójki w pierwszej rundzie play'off - Zdjęcie główne

Sport 2:0 dla Trójki w pierwszej rundzie play'off

UKS Międzyrzecka Trójka wciąż nie oddała meczu na swojej hali! Po weekendowych spotkaniach z LKS Caro Rzeczyca do awansu do II Rundy Play'off brakuje już tylko jednego zwycięstwa. Nasi siatkarze ograli gości 3:1 (wczoraj) i 3:2 (dzisiaj). Następne spotkanie 13 kwietnia w Rzeczycy.

Sobotni mecz zaczął się od kilku punktów przewagi gości, jednak umiejętne wykorzystanie przerwy technicznej i szybka reakcja trenera Śliwy na popełniane przez drużynę błędy doprowadziły do szczęśliwego zakończenia seta (25:23). Co powiodło się w pierwszym secie, niestety nie udało się w drugim - seria sześciu straconych punktów zaowocowała przegranym setem i zdobyczą 21 punktów. Jednak, gdy zawodnicy wrócili na tę stronę parkietu, gdzie urzęduje Klub Kibica znowu poczuli wiatr w żaglach i rozjechali rywali do 17! Czwarta odsłona meczu była niezwykle zacięta, obie drużyny zdawały sobie sprawę z tego jak ważny jest każdy punkt i za darmo nie oddawali żadnego. Kapitan naszej drużyny, zdobywając ostatni punkt, ustalił wynik na 25:21.

3:1 (25:23, 21:25, 25:17, 25:21)

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się bardzo podobnie. Dwa pierwsze sety - jeden dla gospodarzy, drugi dla gości - właściwie bez historii. Trzeci zaczął się natomiast bardzo korzystnie dla naszych zawodników - jednak przy stanie 6:1 wyraźnie się rozluźnili, co wykorzystali goście i po niedługim czasie na tablicy widniał już wynik 16:16. Następnie walka punkt za punkt ze wskazaniem na UKS Międzyrzecką Trójkę, która jednak zatrzymała się na 23 punkcie. Kolejna zmiana stron i wynik jak w zwierciadle - 4:9 dla drużyny z okolic Tomaszowa Mazowieckiego. I znowu przy stanie 16:16 nastąpił punkt zwrotny. Po ataku z naszej strony sędzia liniowy zasygnalizował aut co nawet jeden z graczy rezerwowych gości ironicznie podsumował bijąc mu brawo, gdyż wyraźnie piłka trafiła w pole. Od tamtej pory nasi zawodnicy przejęli inicjatywę i wywalczyli tie-break w którym od początku do końca prowadzili grę a goście po wielu zagraniach wyglądali na zdziwionych. Gdy nasi zdobyli 14 punkt już było pewne, że aż czterech piłek meczowych nie zmarnują - wykorzystali drugą.

3:2 (25:20, 22:25, 23:25, 25:23, 15:12)

Warto wspomnieć, że Klub Kibica był w formie i było widać, że długa przerwa (10 marca odbył się ostatni w rundzie zasadniczej mecz z Hajnówką) niesamowicie wpłynęła na chęć wspierania drużyny, którą motywowali wspólnie z zgromadzoną publicznością. Nam pozostaje teraz czekać do soboty (13 kwietnia) na spotkanie w Rzeczycy. Trzymajmy kciuki, a na naszym spotkaniu koncertowym tego dnia, być może będziemy mieli dodatkową okazję do świętowania - awans do II Rundy Play'off II Ligi naszych siatkarzy!

Wyjściowe składy drużyn:

UKS Międzyrzecka Trójka: Paweł Łęgowski, Tomasz Nowacki, Jacek Wieczorek, Rafał Ostapowicz, Bartosz Jesień, Wiktor Musiał, Jakub Sadowski, Patryk Sobieszczak.
Trener: Marcin Śliwa.

LKS Caro Rzeczyca: Radosław Kiraga, Patryk Spychała, Michał Makarski, Damian Wojtasik, Michał Jaskulski, Przemysław Toma, Michał Koryciński, Patryk Kucharski.
Trener: Jarosław Sobczyński.