Zauważyli skradzionego daewoo matiza

kultura Dwaj policjanci z komisariatu w Międzyrzecu Podlaskim, będąc po służbie, zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież samochodu. Wracając do domu zauważyli na krajowej dwójce skradzionego daewoo matiza. Ich reakcja była natychmiastowa. Mężczyzna został zatrzymany, a o całym zdarzeniu powiadomiony został dyżurny komisariatu. Za „kółkiem” skradzionego auta siedział 18-latek z Międzyrzeca Podlaskiego. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie

Opublikowano: 22 listopada 2019 11:27 | Aktualizacja: 22 listopada 2019 11:27

Wczoraj przed południem do Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim zgłosił się mieszkaniec powiatu siedleckiego. Mężczyzna oświadczył, że nieznany sprawca skradł należącego do niego matiza. Do zdarzenia doszło na terenie miasta. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że auto pozostawił na parkingu, a sam poszedł do sklepu. Zrobione zakupy schował do bagażnika i prawdopodobnie wówczas w zamku pozostawił kluczyk. Sam natomiast wrócił na zakupy. To właśnie wykorzystał sprawca, który pod nieobecność właściciela ukradł samochód.

Gdy pokrzywdzony zorientował się, że padł ofiarą przestępstwa, sprawę zgłosił fonkcjonariuszom. Wartość strat pokrzywdzony oszacował na kwotę ponad 1300 zł. Sprawą zajęli się policjanci wydziału kryminalnego międzyrzeckiego komisariatu. Jeden z nich wracając już po służbie do domu, na drodze krajowej K-2 zauważył skradzionego matiza. Natychmiast poinformował o tym dyżurnego komisariatu. Zawrócił za skradzionym pojazdem i na ul. Kasztanowej w Międzyrzecu Podlaskim, gdy mógł bezpiecznie wykonać manewr na drodze, zatrzymał skradzione auto.

W działania włączył się również drugi funkcjonariusz będący po służbie, który w szeregach Policji pracuje dopiero od 7 listopada b.r.  On także zauważył skradziony samochód. Policjant zablokował matiza, by kierowca nie mógł odjechać z miejsca zdarzenia.

Kiedy na miejsce dotarł patrol policji, okazało się, że za kierownicą skradzionego auta siedział 18-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego. „Amator cudzego mienia” zatrzymany został w policyjnym areszcie.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności tej sprawy. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.