Galina i Michał brutalnie zgwałcili i zamordowali Pawła. Dostali po 25 lat więzienia

kultura MIĘDZYRZEC PODL.: 40-letnia Galina J. i 27-letni Michał W. najpierw zgwałcili, a później bestialsko zamordowali w miejscowości Dołha Pawła T. - tak uznali sędziowie i wymierzyli parze kary po 25 lat pozbawienia wolności. Skazana została także Natalia M., która im pomagała.

red.

Opublikowano: 10 grudnia 2019 10:06 | Aktualizacja: 10 grudnia 2019 10:06

Wyrok w tej sprawie zapadł 2 grudnia w Sądzie Okręgowym w Lublinie. Chodzi o wydarzenia z grudnia 2017 roku. Prokuratura postawiła Galinie J. i jej partnerowi Michałowi W. zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Śledczy wskazywali, że para z Międzyrzeca Podlaskiego pobiła, uwięziła i wywiozła do lasu, a następnie zgwałciła i zamordowała Pawła T.

 

Ciało znaleźli spacerowicze

  16 grudnia 2017 roku Natalia M. zadzwoniła do Pawła T. i umówiła się z nim na spotkanie pod sklepem Bagietka w Międzyrzecu Podlaskim. Kobieta nie miała jednak zamiaru stawić się na umówionym miejscu. Zamiast niej na spotkanie z Pawłem T. przybyli Galina J. i Michał W. 26-latek wymierzył Pawłowi T. uderzenie metalowym kijem bejsbolowym w głowę oraz kilka kopnięć w twarz. Potem para wrzuciła mężczyznę do bagażnika Volkswagena Passata i odjechała w stronę miejscowości Sitno.

Tam oprawcy się zatrzymali, by jeszcze dołożyć swojej ofierze – Michał W. skopał mężczyznę w brzuch, zabrał i zniszczył mu telefon, po czym skrępował taśmą monterską ręce i zakleił nią usta.

 Celem podróży Galiny J. i Michała W. był las w miejscowości Dołha (gm. Drelów). Para wyciągnęła Pawła T. z bagażnika passata, by zaciągnąć go na pobliską polanę. 26-latek wymierzył mu jeszcze kilka kopnięć w głowę. Wówczas doszło też do gwałtu na ofierze, którego sprawcą była Galina J. Wydarzenia z lasu oprawcy nagrali telefonem komórkowym kobiety. W końcu para zostawiła nieprzytomnego i skatowanego Pawła T. na pewną śmierć.

 (…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.