Eryk Waszczuk z Międzyrzeca w The Voice of Kids

kultura O jedenastolatku z Międzyrzeca będzie głośno. Dostał się do pierwszej edycji dziecięcej wersji popularnego muzycznego talent show. Tomasz Kammel, dziennikarz i prezenter, rozpływa się nad talentem młodego wokalisty na instagramie.

SH

Opublikowano: 3 września 2017 10:33 | Aktualizacja: 3 września 2017 10:33

- To dziecko uświadomiło mi, ze @thevoicekidstvp to nie będzie program dla dzieci. W jednym małym chłopcu jest czar #georgeclooney - a i głos #michaelbuble-a. A takich ancymonów jest tam więcej! Wszyscy będą kochać❤️ No, popatrzcie na gościa😂👍 Erykkkkkkk - napisał Tomasz Kammel i wkleił swoje zdjęcie z Erykiem. Post polubiło przeszło 2600 internautów. "The Voice od Kids" to nowy program TVP2, w którym prezentować się będą najmłodsze wokalne talenty (od 8 do 15 lat). Zasady: takie jak w znanym już "The Voice of Poland" dla dorosłych - uczestnicy biorą udział w castingach, jeśli się spodobają, wybierają trenera i trafiają do jego drużyny, a potem rywalizują o przejście przez dalsze etapy aż do finału. Przesłuchania odbywały się z końcem czerwca i początkiem lipca w budynku Telewizji Polskiej w Warszawie. Dzieci prezentowały się w dwóch coverach (jeden zaśpiewany w języku polskim, drugi w angielskim). 

Międzyrzec szeptał

Występy dzieci w "The Voice Kids" oceniać będą: Edyta Górniak, Dawid Kwiatkowski oraz Tomson i Baron z zespołu Afromental. Program poprowadzą: Tomasz Kammel, Barbara Kurdej-Szatan i Adam Zdrójkowski. Nie jest jeszcze znana dokładna data emisji programu, choć według doniesień medialnych należy się tego spodziewać dopiero z początkiem 2018 roku. 

 O Eryku Waszczuku i jego wokalnym talencie pisaliśmy w połowie sierpnia w lokalnym wydaniu Wspólnoty. W Międzyrzecu szeptano, że chłopak brał udział w przesłuchaniu do talent show. Rodzice młodego wokalisty tej informacji jednak nie potwierdzali, a sam Eryk w rozmowie ze "Wspólnotą" na początku lata podkreślał, że jego marzeniem jest zajmowanie się śpiewem zawodowo, bo śpiewać wprost uwielbia. Eryk uczy się w Zespole Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu. Oprócz śpiewania jego pasją jest też piłka nożna. 

Próbował już szczęścia w TV  

Jak się już wcześniej dowiedzieliśmy, Eryk ma już za sobą przygodę z programem "Mali giganci", do którego ostatecznie nie udało mu się zakwalifikować. Mimo to głosem zwyciężał wielokrotnie np. na Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Jazzowych i Rozrywkowych (2016 r.). Zajmował też czołowe miejsca w Konkursie Piosenki Angielskiej w Tarnobrzegu (2017 r.) oraz Ogólnopolskim Festiwalu Młodych Talentów w Sycowie (2017 r.) oraz wielu innych. Podczas wyjazdów na konkury miał możliwość poznania wielu osób ze świata muzyki. Wśród nich była np. Elżbieta Zapendowska, polski krytyk muzyczny, specjalistka od emisji głosu, a także jurorka programów: Idol, Must be the music czy też Jak oni śpiewają. Po wykonaniu przez Eryka "Bohemian rapsody" - piosenki Freddiego Mercurego powiedziała: Freddy patrząc na ciebie uśmiecha się, bo wie, że ma następcę.

Głos Eryka docenił jako pierwszy nauczyciel gitary w międzyrzeckiej szkole muzycznej - Andrzej Przeździak. Chłopak miał wtedy 9 lat. Od 2 lat naukę perfekcyjnego śpiewu obiecujący wokalista pobiera u trenera głosu - Ireneusza Parafiniuka, instruktora muzycznego, wychowawcy wielu bialskich talentów, twórcy zespołu "Chwilka". Eryk na scenie występuje solo, jak również w również w duecie i w trio.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.