Eryk Waszczuk ma głos w The Voice Kids

kultura To początek drogi do wokalnej kariery młodego Międzyrzeczanina. Udział w programie otwiera przed nim wiele drzwi. W sylwestrowy poranek Eryk Waszczuk z Międzyrzeca gościł w programie "Pytanie na Śniadanie" telewizyjnej Dwójki.

SH

Opublikowano: 22 stycznia 2018 15:14 | Aktualizacja: 22 stycznia 2018 15:14

W PnŚ Marcelinie Zawadzkiej i Tomaszowi Wolnemu opowiadał o swojej miłości do muzyki oraz o udziale w programie The Voice Kids.

Eryk gościł tam wraz z koleżankami z The Voice Kids (Nela Zawadzka i Zuzia Janik), które razem z nim zaproszono do programu.

Puścił oczko do Marceliny

Emisja popularnego na całym świecie talent show dla dzieci w polskiej wersji rozpoczęła się 1 stycznia. Wcześniej odbywały się precastingi, w których wzięło udział 1000 dzieci z całego kraju. Do programu zakwalifikowało się 100, a wśród nich jedenastolatek z Międzyrzeca. Właśnie o początkach swojej drogi w programie rozmawiał z prowadzącymi Pytanie na Śniadanie. Wywiad rozpoczął figlarnym mrugnięciem w kierunku Marceliny Zawadzkiej i widać było, że zdobył jej sympatię. Potem na jej życzenie zaśpiewał przed kamerami "All happy day" gdyż przyznał się, że lubi gospel co wyraźnie spodobało się prowadzącej. Eryk Waszczuk w Pytaniu na Śniadanie zdradził też, co zaśpiewa w programie. Postawił na klasykę - wykonał piosenkę Michaela Boltona "When a men loves a women" i ukradł nią serce Edyty Górniak, która zdecydowanie wcisnęła przycisk "Chcę ciebie".

Eryk Waszczuk jest uzdolniony nie tylko wokalnie. Gra też na instrumentach - gitarze i pianinie.

"Bawi się tym, co robi"

O jedenastoletnim wokaliście kilkakrotnie pisaliśmy na naszych łamach. Już w sierpniu pojawiły się pogłoski o jego udziale w programie, które szybko potwierdził Tomasz Kamel-jeden z prowadzących The Voice Kids publikując na instagramie zdjęcie z Erykiem i porównując go  do sław światowego formatu pod względem głosu jak również aparycji.

Jedenastoletni międzyrzeczanin już wcześniej zachwycał głosem triumfując na europejskich konkursach - np. dziecięcej Eurowizji. Chłopak ma już za sobą przygodę z programem "Mali giganci" i wiele zwycięstw na polskiej scenie. Przesłuchania do "Małych gigantów" Eryk wspominał z emocjami.

- Było świetnie, choć zdziwiło mnie, że naszym selekcjonerem i trenerem był piłkarz. Eliminacje nie zakończyły się jednak sukcesem - mówi chłopak.

- Eryk koncentruje się zawsze na tym, by dobrze zaśpiewać. Nie ma goryczy porażki jeśli nie zajmie czołowych miejsc w konkursie. Bawi się tym, co robi - podkreślał na naszych łamach Krzysztof tata Eryka, recenzent młodego wokalisty oraz niestrudzony towarzysz w wyjazdach na konkursy czy warsztaty, a teraz także podczas realizacji The Voice Kids.

Głos Eryka doceniła Zapendowska

Eryk nie ukrywa - jego marzeniem jest zajmowanie się śpiewem zawodowo. Podczas tych wyjazdów miał możliwość poznać wiele osób ze świata sceny muzycznej. Wśród nich była np. Elżbieta Zapendowska, polski krytyk muzyczny, specjalistka od emisji głosu, a także jurorka programów: Idol, Must be the music czy też Jak oni śpiewają.

- Po wykonaniu przez Eryka "Bohemian rapsody" piosenki Freddiego Mercurego powiedziała: Freddy patrząc na ciebie uśmiecha się, bo wie, że ma następcę - wspomina tata Eryka.


Już w najbliższą sobotę, 27 stycznia 2018 roku w programie The Voice Kids wystąpi Eryk Waszczuk. Tego dnia oglądaj występ międzyrzeczanina w TVP2 od godziny 20:05!

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.