Wrócili z dalekiej podróży. Trójka wygrywa z Lechią

Wrócili z dalekiej podróży. Trójka wygrywa z Lechią - Zdjęcie główne

Informacje międzyrzeckie Siatkarze międzyrzeckiej Trójki udanie zrewanżowali się za listopadową porażkę we własnej hali z rezerwami Lechii Tomaszów Mazowiecki. Gracze Marcina Śliwy zwyciężyli 3:1 i w tym momencie wydostali się ze strefy spadkowej.

Początek spotkania wcale nie zwiastował niczego dobrego. Trójka przegrała pierwszego seta do 21, co było czymś nowym, w porównaniu do poprzednich meczów. W czterech ostatnich starciach w drugiej lidze, to właśnie międzyrzeczanie zwyciężali w pierwszych partiach. Tym razem stało się jednak zupełnie inaczej i po przegranym secie, Trójka szybko się odbudowała, by wygrać kolejnego do 18. Zarówno siatkarze gości, jak i Ci z Tomaszowa, zaserwowali zebranym kibicom mnóstwo emocji w kolejnych odsłonach meczu. Trzeci set zakończył się zwycięstwem Trójki na przewagi. Ostatnia partia miała równie emocjonujący przebieg, jednak to zawodnicy z województwa lubelskiego zachowali zimną krew i zgarnęli komplet punktów.
Sytuacja w tabeli uległa delikatnej poprawie, bo dzięki zwycięstwu za trzy punkty, Trójka wydostała się ze strefy spadkowej. Przed naszymi siatkarzami jednak trzy spotkania z najlepszymi zespołami w lidze, a także potyczki z MOS Wola Warszawa i zaległy mecz z Kozienicami.

Tydzień przerwy i przyjęcie lidera

Teraz przed siatkarzami Trójki zadanie najwyższej próby. Do Międzyrzeca 11 marca przyjedzie zdecydowanie najlepszy zespół w lidze - Arka Chełm. W pierwszej rundzie Trójka, jako jedna z niewielu drużyn, zdołała ugrać jednego seta z liderem. Mało tego, była nawet blisko zdobycia jednego punktu. Tym razem również spodziewajmy się wielkich emocji, jednak należy pamiętać, że do Międzyrzeca Podlaskiego przyjadą zawodnicy z doświadczeniem z wyższych lig.

Lechia II Tomaszów Mazowiecki - Trójka Międzyrzec Podlaski 1:3 (25:21, 18:25, 24:26, 23:25)

Pozostałe wyniki 18. kolejki:
AZS UWM Olsztyn - MOS Wola Warszawa 3:0 (25:22, 25:16, 25:21)
Metro Warszawa - KKS Kozienice 3:1 (31:29, 25:16, 33:35, 25:23)
Sparta Grodzisk Mazowiecki - Camper Wyszków 2:3 (24:26, 25:22, 25:18, 22:25, 10:15)
Arka Chełm - Centrum Augustów 3:0 (25:11, 25:21, 25:15)
SMS PZPS II Spała - Czarni Rząśnia 1:3 (25:18, 16:25, 21:25, 23:25)