Wielkie emocje w hali Trójki Międzyrzec Podlaski (ZDJĘCIA)

Informacje międzyrzeckie Kto myślał, że siatkarze międzyrzeckiej Trójki będą skazani na pożarcie z dużo wyżej notowanym rywalem, mógł bardzo się zdziwić, będąc na miejscu. Podopieczni Marcina Śliwy co prawdy ulegli MOS Woli Warszawa 1:3, jednak trzy ostatnie partie pokazały, że zbliżająca się runda rewanżowa w wykonaniu zawodników z Międzyrzeca może napawać optymizmem.

Tylko początek premierowej partii zwiastował, że sobotni wieczór dla kibiców z Międzyrzeca Podlaskiego może być tym, w którym w końcu doczekają się zdobyczy punktowej swoich siatkarzy. Międzyrzeczanie wyszli na prowadzenie 5:3, jednak od tego momentu tendencja była już tylko spadkowa. Wola Warszawa przestała popełniać niewymuszone błędy, co poskutkowało umacnianiem przewagi w pierwszym secie. Ostatecznie przyjezdni wygrali tę partię dość wyraźnie i nawet liczne zmiany w drużynie gospodarzy nie pozwoliły odmienić losów tej partii, która ostatecznie zakończyła się porażką Trójki do 19.

Trzy kolejne sety były widowiskiem na najwyższym poziomie. Nie brakowało w nich dramaturgii, zwrotów akcji i wielu długich wymian, które pokazywały, jak dobrze tego dnia oba zespoły spisują się w przyjęciu. Początek drugiej partii wyglądał niemal identycznie, jak pierwszej. Trójka wyszła na dwupunktowe prowadzenie, które zawodnicy Woli Warszawa zdołali zniwelować. Ostatnie słowo należało jednak do graczy Marcina Śliwy, którzy wyrównali stan spotkania, pokonując przeciwników 26:24.

Kiedy w trzeciej odsłonie, przy stanie 12:15, wydawało się, że warszawianie pewnie zmierzają po zwycięstwo, zawodnicy Trójki wzięli sprawę w swoje ręce i doprowadzili do wyrównania. W samej końcówce doskonałym blokiem popisał się Bartosz Jesień, który doprowadził do stanu 24:24. Ostatecznie to jednak Wola Warszawa cieszyła się z wygranej w tej partii - 24:26.

W secie, który zadecydował o końcowym wyniku, również nie można było narzekać na nudę. Była to kolejna długa partia, zakończona happy endem dla przyjezdnych, którzy w wielu momentach tego seta lądowali w poważnych tarapatach. Końcowy wynik - 26:28, pokazuje tylko, jak bardzo wyrównany był to mecz i że drużyna Trójki Międzyrzec w kolejnych spotkaniach postara się zdobyć kolejne punkty do ligowej tabeli. Okazja do tego już w sobotę, kiedy Trójka ponownie zagra u siebie. Początek spotkania z KKS Kozienice o godzinie 18:00.

Trójka Międzyrzec Podlaski - MOS Wola Warszawa 1:3 (19:25, 26:24, 24:26, 26:28)

Trójka: D. Szaniawski, Sobieszczak, Klepacz, Jankuniec, M. Szaniawski, Kołodziej (libero) oraz Jesień, Dembowski, Nowacki, Lechowski, Leppert

MOS Wola: Czerwiński, Antoński, Orlicz, Chaciński, Czado, Bulira (libero) oraz Wachowicz, Koc

Pozostałe spotkania 11. kolejki:

1. SMS PZPS II Spała - Sparta Grodzisk Mazowiecki 2:3 (25:18, 23:25, 20:25, 25:16, 13:15)
  2. Centrum Augustów - KKS Kozienice 1:3 (29:31, 21:25, 25:22, 20:25)
  3. Camper Wyszków - AZS UWM Olsztyn 3:1 (25:21, 22:25, 25:15, 25:21)
  4. Czarni Rząśnia - Metro Warszawa 3:1 (25:23, 23:25, 25:21, 25:22)
  5. Lechia II Tomaszów Mazowiecki - Arka Chełm 0:3 (20:25, 18:25, 17:25)