Głównym celem wieczornicy było wprowadzenie słuchaczy w nastrój refleksji i zadumy nad mijającym czasem. Uczniowie i ich nauczyciele, absolwenci, pracownicy szkoły i rodzice śpiewali nostalgiczne piosenki i recytowali wiersze zamykające w swoich strofach prawdę o życiu, przemijaniu i pamięci. Wśród wykonanych utworów znalazły się "Zapal świeczkę", "Zamiast", "Do kołyski", "Nic dwa razy się nie zdarzy", "Wiem że jesteś tam", "Łatwopalni", "Strażnik raju", "Życia mała garść" i "Alleluja".
Program został przygotowany pod kierunkiem autorki scenariusza, dyrektor szkoły Justyny Kołodziejczuk. Do współpracy włączyli się nauczyciele Renata Kurenda, Emilia Olszewska, Marzena Przybyłowska, ks. Daniel Struczyk. Zgromadzeni w świątyni mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną przygotowaną przez Karolinę Filipiuk.
Przygotowane piosenki i wiersze " pomogły wszystkim przybyłym na wydarzenie "zatrzymać się" na chwilę w pogoni za codziennymi obowiązkami i zastanowić się nad sensem istnienia, przeżyć chwile skupienia i skierować myśli ku nieobecnym bliskim. Montaż słowno-muzyczny stał się pretekstem do przemyśleń nad ulotnością ludzkiego życia, nad koniecznością pozostawienia po sobie trwałego śladu w pamięci bliskich. Całości dopełniła nastrojowa sceneria - palące się znicze, którymi udekorowana została świątynia. Wspólnie oddaliśmy hołd patronowi naszej szkoły Karolowi Krysińskiemu, nieżyjącym pracownikom rudnickiej placówki, zmarłym księżom pracującym i pochodzącym z Parafii św. Józefa w Międzyrzecu Podlaskim oraz wszystkim bohaterom, którzy walczyli o wolność naszej ojczyzny " - podsumowała wydarzenie w mediach społecznościowych społeczność szkolna.
Wydarzenie objął honorowym patronatem wójt gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz. Wśród przybyłych nie zabrakło również m.in. starosty bialskiego Mariusza Filipiuka, proboszcza parafii ks. Henryka Skolimowskiego, radnych gminy oraz przedstawicieli Nadleśnictwa Międzyrzec.
Więcej w najnowszym wydaniu Wspólnoty!
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.