W Międzyrzecu czerwono, lecz z happy endem. Huragan z cennym skalpem (ZDJĘCIA)

Informacje międzyrzeckieHuragan Międzyrzec Podlaski zwyciężył w bardzo ważnym spotkaniu z Kłosem Gmina Chełm w meczu 13. kolejki IV ligi lubelskiej. Podopieczni Marcina Popławskiego strzelili trzy bramki, nie tracąc przy tym żadnej. Więcej niż goli tego dnia było jednak czerwonych kartek.

Sędzia rozdał ich aż cztery. Pierwszą z nich po nieco ponad 30 minutach gry otrzymał Kamil Łappo. Warto odnotować, że do momentu gry w osłabieniu, Huragan nie wykorzystał dwóch dogodnych sytuacji. Najpierw pomylił się Dionata Tonin, następnie bramkarz gości obronił strzał Jakuba Basa. Po pierwszej czerwonej kartce Kłos ruszył do ataku, jednak w sytuacji sam na sam z Michałem Nowoszem minimalnie obok słupka uderzył Paweł Mazur. W końcówce pierwszej części gry siły na boisku się wyrównały. Wszystko to za sprawą drugiej żółtej kartki otrzymanej przez Kacpra Kowalskiego.

Patrząc na przebieg spotkania, druga połowa nie mogła rozpocząć się inaczej. Drugą żółtą kartką upomniany został kapitan Kłosa - Paweł Wójcicki, dzięki czemu tym razem to Huragan grał w przewadze. Przewadze, którą udało się udokumentować bramką. Strzelcem z rzutu karnego okazał się Dionata Tonin, mocnym strzałem pokonując Jakuba Kamińskiego. Gospodarze wciąż atakowali, jednak nie potrafili podwyższyć prowadzenia. Zrobił to Dionata Tonin, jednak strzał oddał długo po gwizdku sędziego. Marcin Gawlik nie miał wątpliwości i odesłał Brazylijczyka do szatni. Na początku drugich 45 minut Tonin otrzymał pierwszą żółtą kartkę. Utrata najlepszego strzelca zespołu nie przeszkodziła w podwyższeniu prowadzenia. Wprowadzony z ławki Maciej Kiryluk idealnie dograł do Jakuba Łęckiego, któremu nie pozostało nic innego, jak strzelenie na 2:0. W ostatniej minucie meczu Huragan strzelił jeszcze trzecią bramkę. Tym razem to Łęcki dogrywał do świeżo wprowadzonego Bartosza Suśniaka, który precyzyjnym strzałem po ziemi ustalił wynik spotkania.

Huragan Międzyrzec Podlaski - Kłos Gmina Chełm 3:0 (0:0)

Bramki: Tonin 67' (k), Łęcki 84', Suśniak 90'

Huragan: Nowosz - Konaszewski, Chilimoniuk, Panasiuk, Koryciński (68' Warda), Maksymenko (68' Łukanowski), Drzazga (87' Suśniak), Łęcki, Łappo, Bas (72' Kiryluk), Tonin.

Żółte kartki: Łęcki, Tonin, Kiryluk - Kowalski, Wójcicki, Flis, Rutkowski.

Czerwone kartki: Łappo 32' (za faul), Tonin (83' za dwie żółte) - Kowalski 42' (za dwie żółte), Wójcicki 50' (za dwie żółte).