Reklama

Reklama

Via Carpatia na międzyrzeckiej obwodnicy

Opublikowano:
Autor:

Via Carpatia na międzyrzeckiej obwodnicy - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje międzyrzeckie Aż siedem firm złożyło oferty w przetargu na zaprojektowanie i budowę odcinka S19 od granicy województwa mazowieckiego z lubelskim do Międzyrzeca. Otwarcie ofert wykazało, że stawki za wykonanie tego fragmentu międzynarodowego korytarza transportowego Via Carpatia wahają się od 391,5 mln zł do 978,3 mln zł.

Reklama

W minionym tygodniu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ujawniła, że Strabag, europejska spółka budowlana mająca siedzibę w Wiedniu, zaoferowała wybudowanie odcinka ok. 13,7 km S19 za 391,5 mln zł.

 

Sześciu zaproponowało niższe stawki

Swoje propozycje złożyli też Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor, BUDIMEX, POLAQUA, Mota-Engil Central Europe, Stecol Corporation oraz SSB Sauerwein & Schaefer Bau AG (maksymalna kwota 978,3 mln zł).

GDDKiA poinformowała, że przeznaczyła na realizację zadania 491 mln zł i aż sześciu oferentów zaproponowało niższe stawki. Inwestycja realizowana będzie w systemie "Projektuj i buduj" w ramach rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych.

– Wszyscy wykonawcy zaoferowali skrócenie czasu realizacji inwestycji z 39 do 36 miesięcy od podpisania umowy (z wyłączeniem okresów zimowych w czasie robót budowlanych). Komisja przetargowa przystępuje do badania ofert w celu wyłonienia najkorzystniejszej – zaznaczył inwestor.

 

(...)

Więcej na temat przeczytasz w papierowym lub elektronicznym (WSPÓLNOTA MIĘDZYRZECKA, nr 43/2021) wydaniu Wspólnoty.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy