W ramach konkursu przeprowadzonego przez Ogólnopolską Sieć Edukacyjną NASK, w wyżej wymienionych szkołach pojawią nowoczesne mobilne pracownie komputerowe wyposażone w 16 laptopów, przenośne szafy, interaktywny monitor i oprogramowanie umożliwiające zarządzanie przez nauczyciela pracami uczniów. Na liście zwycięzców znalazły się także placówki z okolic Międzyrzeca Podlaskiego. Jest to Szkoła Podstawowa w Szóstce z gminy Drelów oraz cztery placówki z gminy Międzyrzec Podlaski - Publiczna Szkoła Podstawowa w Rogoźnicy, PSP w Halasach, PSP w Krzewicy oraz PSP w Misiach.
- Motywowałam uczniów do udziału w konkursie - podczas apeli porządkowych i indywidualnie. Wspólnie z Karoliną Wereszczyńską - koordynatorem projektu, wychowawcy klas przeprowadzili zajęcia. Uczniowie wzięli udział w konkursie. Zwycięską pracą okazała się kolorowanka ucznia klasy drugiej - Sebastiana Świrydziuka - powiedziała nam dyrektor szkoły w Halasach, Katarzyna Radzikowska.
- O konkursie dowiedziałem się od jednej z pań. Przygotowanie nie zajęło mi zbyt wiele czasu, ale włożyłem w to wiele pracy i udało się wygrać. W swojej pracy chciałem pokazać, że komputer ma swoje plusy, jednak nie należy zapominać o aktywnym spędzaniu czasu - dodał zwycięzca konkursu ze szkoły w Halasach, Sebastian Świrydziuk.
Marta Cybulska-Demczuk, kierownik Referatu Oświaty w gminie Międzyrzec Podlaski
Otrzymaliśmy informację, że aż cztery szkoły z gminy Międzyrzec będą mogły wyposażyć się w pracownie komputerowe. Świadczy to chyba o tym, że oświata w gminie Międzyrzec ma się dobrze...
- Na pewno tak. Bardzo cieszę się z tego, że mogę tu pracować, a taki stan rzeczy to przede wszystkim znakomity sposób myślenia na temat oświaty Pana Wójta Krzysztofa Adamowicza. Rokrocznie otrzymujemy nagrodę Samorządowego Lidera Edukacji, w związku z tym to też o czymś świadczy, że edukacja jest ważnym elementem w gminie. Są to nie tylko inwestycje drogowe, ale także inwestycja w oświatę. Myślimy o uczniach i wiele ciekawych rzeczy w szkołach się dzieje. W tym roku Pan Wójt został również odznaczony podczas gali Lidera Edukacji medalem Mecenasa Przyszłości Oświaty, bo nie myślimy o tym co tu i teraz, zabezpieczaniu podstawowych środków czy pomysłów, ale również o tym, jak ta oświata ma wyglądać za chwilę, za rok, dwa, trzy. Takie myślenie owocuje, bo podczas planowania oświaty i realizacji celów, powoli przynosi to efekty w postaci sukcesów uczniów. Mieliśmy Galę Mistrzów, podczas której też było widać, że są uczniowie, których mamy bardzo zdolnych i odpowiednio motywowanych przez nauczycieli czy rodziców, ale też przez władze gminy, co jest niezwykle ważne.
Katarzyna Radzikowska, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Halasach
Trzeba iść z duchem czasu
- Zależy mi na wszechstronnym rozwoju uczniów, a pracownia mobilna, którą wygraliśmy w ramach konkursu OSE, nam to ułatwi. Zasoby Internetu i bezpieczne ich wykorzystanie oraz wiele innych możliwości pracy nad ogólnoszkolnymi, międzyszkolnymi, ogólnopolskimi i międzynarodowymi projektami, kontakty online z nauczycielami i uczniami z innych szkół, gry i zabawy edukacyjne, rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów - to wszystko dzięki nowej pracowni mobilnej będzie możliwe. Do tej pory do wymienionych powyżej działań wykorzystywaliśmy sprzęt, który zakupiłam w ramach 75 000 zł, które pozyskałam trzy lata wcześniej na wyposażenie pracowni fizyczno-chemicznej. Nowe technologie, to nowe możliwości rozwoju dla naszych uczniów. Rolą dyrektora i nauczycieli jest dostosowanie metod i form pracy do możliwości i umiejętności uczniów. Z pomocą nowej pracowni, edukacja i wychowanie będzie skuteczniejsze poprzez możliwość różnicowania zadań. Trzeba iść z duchem czasu, sprawiać, aby lekcje były ciekawsze, atrakcyjniejsze dla uczniów i aby dawały im radość i możliwość odnalezienia się we współczesnym, w dużej mierze wirtualnym, świecie.
Więcej w najbliższym wydaniu Wspólnoty!
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.