Otwarte Mistrzostwa Międzyrzeca Podlaskiego w Szachach Szybkich, zorganizowane przez stowarzyszenie "Niezależni Mieszkańcy", przyciągnęły zawodników z takich miast jak Warszawa, Legionowo, Lublin czy Radzyń Podlaski. Turniej rozegrano tempem 10 minut + 5 sekund na ruch, a wyniki zaliczane były do rankingu Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE).
- Dziękuję członkom naszego stowarzyszenia za wkład, za udział, za pomoc przy wszystkim, bo pracy było sporo. Kwestie organizacyjne trwały od dłuższego czasu. Od spraw technicznych, formalnych, do nawet noszenia stolików. Nie wysługujemy się nikim, robimy wszystko swoimi rękami i swoimi pieniążkami. Można spodziewać się kolejnych edycji. Chcemy, żeby do Międzyrzeca wróciły szachy jako zajęcia dla młodzieży, dla dzieci w różnych kategoriach. Mamy już wstępnie umówionych trenerów, którzy będą chcieli z nami współpracować. Myślę, że już nawet po nowym roku można spodziewać się otwarcia zapisów na zajęcia dla dzieciaków, dla młodzieży. Chcemy wrócić do tradycji, do historii bogatych szachów w Międzyrzecu. Nie jest to jednorazowy projekt, chcemy to kontynuować - powiedział Marcin Bartoszczyk, prezes Stowarzyszenia Niezależni Mieszkańcy.
Hanna Korpysz najlepsza z Międzyrzeca
Zawodnicy zmierzyli się w siedmiu rundach, a o ostatecznej klasyfikacji decydowała punktacja pomocnicza. W kategorii open triumfował Antoni Serewa z KMKSzach VICTORIA KOMPLEXBUD, zdobywając 6 punktów w 7 partiach, tyle samo co Tomasz Lewandrowski (KS LEGION Legionowo) i Bartosz Walaszek (Radzyńskie Towarzystwo Szachowe).
Wśród młodzieży wyróżniła się Weronika Trzcińska, która zwyciężyła w kategorii do lat 12, wyprzedzając Jakuba Skrzypczaka z Radzyńskiego Towarzystwa Szachowego i Hannę Korpysz z MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski. W kategorii 13-18 lat najlepszy okazał się Artur Oleszczuk z LKSz Lublin.
71 lat różnicy między najmłodszą, a najstarszym
Turniej zakończyła uroczysta ceremonia, podczas której prezes stowarzyszenia "Niezależni Mieszkańcy" Marcin Bartoszczyk wręczył puchary zwycięzcom. Wyróżniono także najmłodszą uczestniczkę - Marię Zwolak (6 lat) i najstarszego zawodnika - Andrzeja Litwińca (77 lat). Puchary dla najstarszego i najmłodszego uczestnika ufundowało Towarzystwo Przyjaciół Nauk. Wręczył je prezes TPN - Andrzej Kurenda razem z Jerzym Jeleszukiem. Organizację i przebieg zawodów nadzorował sędzia Adam Pękała.
W organizację wydarzenia, poza Stowarzyszeniem Niezależni Mieszkańcy włączyli się również - Voltes - instalacje fotowoltaiczne, PWOR GARDEN 99 - środki ochrony roślin, Buchalter Biuro rachunkowe oraz Agnieszka Micor z projektem Komplety.
Marcin Bartoszczyk, prezes Stowarzyszenia Niezależni Mieszkańcy
- Na zawodach pojawiło się blisko 80 osób. Musieliśmy znacznie wcześniej zamknąć listę z powodu zbyt dużego zainteresowania. Ludzie przyjeżdżali z najdalszych zakątków, takich jak Przemyśl, Warszawa, Grodzisk Mazowiecki. Tych miast było naprawdę wiele. Zawodnicy przyjeżdżali też po to, żeby dobić punkty do rankingu FIDE. Na tym też im zależało. Myślę, że nagrody ciekawe, dla każdego uczestnika przygotowaliśmy dyplomy. Zawody bardzo udane, nadspodziewanie ciekawe. W życiu nikt z nas nie spodziewał się takiego sukcesu. Frekwencja najlepsza w województwie od wielu miesięcy. Jak do tego doszło, nie wiemy do tej pory, ale jesteśmy zadowoleni i zmotywowani do dalszych działań.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.