Reklama

Reklama

Te kobiety wyróżnia zaangażowanie, talent i aktywność

Opublikowano: wt, 6 kwi 2021 11:00
Autor:

Te kobiety wyróżnia zaangażowanie, talent i aktywność - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje międzyrzeckie Zofia Stepulak, Elżbieta Chodzińska, Katarzyna Tymoszuk. W marcu podczas ósmej edycji Forum Kobiet Gminy Międzyrzec Podlaski, którego hasłem przewodnim był Fenomen kobiety, nagrodzono te trzy panie. – W ten sposób uhonorowano ich aktywność na różnych płaszczyznach funkcjonowania w lokalnej społeczności – mówi dyrektor GOK w Międzyrzecu.

Reklama

Jednym z wydarzeń przygotowanych przez organizatorów na forum był konkurs Kobieta Aktywna Gminy Międzyrzec Podlaski 2021. Wyłoniono laureatki w trzech kategoriach.

Zaangażowanie, organizacja dożynek

Kobietą Kultury została Zofia Stepulak z Berezy. Zgłoszona do konkursu przez zespół ludowy "Ale Baby" z kapelą z Berezy. Mieszka i prowadzi działalność rolniczą w Berezie. Na co dzień zajmuje się hodowlą kurcząt, uprawia też aronię.

– Jest kobietą zaangażowaną w promowanie kultury na terenie gminy Międzyrzec Podlaski, członkini zespołu ludowego "Ale Baby", wyjątkowo aktywnie angażuje się w organizację dożynek (np. poprzez pracochłonne zbieranie zbóż do wicia wieńca), uczestniczy w festiwalach, przeglądach i konkursach o tematyce kultury tradycyjnej i ludowej - mówi Sylwia Hubica, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim.

Należy też do koła gospodyń wiejskich oraz klubu seniora w Berezie.

– Pani Zofia jest kobietą wspierającą, uczynną, pełną pozytywnej energii, dla której przeciwności losu nie stanowią przeszkody w pomaganiu innym oraz w aktywności społecznej – argumentuje pani dyrektor.

Wiara w możliwości

Kobietą Przedsiębiorcą została z kolei Elżbieta Chodzińska z Kożuszek. Jest prezesem Międzyrzeckiej Spółdzielni Socjalnej "RAZEM", w której zatrudnia wiele utalentowanych  kobiet z terenu gminy.

– Pani Elżbieta nie tylko tworzy miejsce pracy, ale i miejsce realizacji zawodowych umiejętności. Daje tym samym kobietom wiarę we własne możliwości, okazję do osobistego rozwoju oraz wykorzystuje potencjał tkwiący w paniach z terenu gminy. Jest kobietą wielozadaniową – kreatywną, wytrwałą, nieustannie dbającą o rozwój oraz rentowność spółdzielni, wiecznie w biegu – tłumaczy dyrektor międzyrzeckiego GOK.

Pozyskuje zlecenia oraz fundusze na funkcjonowanie spółdzielni. Jak mówią znajomi, zaraża energią, pasją do życia, służąc pomocą i wsparciem. Jest równocześnie prezesem Stowarzyszenia Społeczno-Oświatowego gminy Międzyrzec. Pozyskuje milionowe środki na realizację projektów społeczno-edukacyjnych.

Rozwój dzieci i młodzieży

Kobietą Społecznikiem została natomiast Katarzyna Tymoszuk z Krzewicy. Jest nauczycielem języka angielskiego i na co dzień pracuje w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kożuszkach.

– Czynnie uczestniczy w życiu społecznym miejscowości, w której mieszka – Krzewicy oraz angażuje się w wiele wydarzeń organizowanych na terenie całej gminy Międzyrzec Podlaski. Z własnej inicjatywy pisze projekty ukierunkowane na rozwój dzieci i młodzieży, pozyskując dofinansowanie na ich realizację – argumentuje dyr. Hubica.

Wśród nich znajduje się projekt "School as local centers of revitalization and keeping national identity", w ramach którego dzieci poznały kulturę innych państw i wzięły udział w bezpłatnych wyjazdach na Białoruś i Słowację. A także projekt "Mamy moc!" – w tym przypadku dzieci uczyły się samodzielności i rozwijały swoje talenty wokalne oraz taneczne. Swoją postawą nauczycielka zachęca też do zdrowego trybu życia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.