Reklama

Reklama

Szkoła w Rudnikach świętowała Dzień Patrona (ZDJĘCIA)

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje międzyrzeckie W ubiegły piątek, 19 maja w Szkole Podstawowej im. Karola Krysińskiego w Rudnikach uczniowie i wszyscy pracownicy szkoły obchodzili Dzień Patrona. Z okazji 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego został przygotowany uroczysty apel i przedstawienie.

Reklama

Tradycyjnie, akademia rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego, by następnie przemówienie okolicznościowe wygłosiła dyrektor PSP w Rudnikach Justyna Kołodziejczuk. Chwilę później przedstawiciele szkoły złożyli kwiaty przy obelisku patrona.

Zaraz po części oficjalnej wszyscy przybyli na uroczystość goście, mogli obejrzeć patriotyczne widowisko plenerowe w wykonaniu uczniów oraz absolwentów szkoły pod kierunkiem Emilii Olszewskiej oraz Renaty Kurendy. Przedstawili sceny pożegnania powstańczej partii, wymarszu oddziału powstańczego, a także obozowisko.

Wszystko odbyło się zgodnie z planem. Powiedziałabym nawet, że dużo lepiej niż można było się tego spodziewać. Mam tutaj na myśli przede wszystkim pogodę, bo dzień wcześniej prognozy nie były najlepsze i bardzo martwiliśmy się o to, jaka aura przywita nas w piątek. Dzień patrona w naszej szkole ma charakter plenerowy, dlatego dobrze byłoby, gdyby przede wszystkim dopisała pogoda. Na szczęście tak się stało i mogliśmy zobaczyć bardzo udany spektakl - powiedziała Justyna Kołodziejczuk, dyrektorka szkoły w Rudnikach.

Dzień patrona poprzedziła organizacja konkursu wiedzy o Karolu Krysińskim, do którego włączyła się także Szkoły Podstawowa im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu. Nagrodzonych zostało sześć osób:

  1. Łukasz Rożnowicz (PSP w Rudnikach)
  2. Dominika Zając (PSP w Rudnikach)
  3. Piotr Węgrzyniak (PSP w Rudnikach)
  4. Filip Paszkowski (SP w Nadrybiu)
  5. Szymon Gil (SP w Nadrybiu)
  6. Jakub Szurek (SP w Nadrybiu)
Celem tego wydarzenia było obranie formy bardziej przyjaznej dzieciom, żeby przybliżyć postać Karola Krysińskiego, ale też wydarzenia Powstania Styczniowego z bliższej dla nich perspektywy. Żeby mogły uczestniczyć w takim przemarszu edukacyjnym i zobaczyć, jak wyglądały stroje powstańców czy pieśni patriotyczne. Można powiedzieć, że te obchody były bliżej dzieci, bliżej młodzieży - dodała dyrektor szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia.

Więcej o Dniu Patrona w Rudnikach przeczytasz w przyszłotygodniowym wydaniu Wspólnoty Międzyrzeckiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy