Za realizację nagrodzonego filmu odpowiada Julia Konewko z klasy 3i, Aleksander Nurzyński z klasy 5i1p oraz Robert Tymoszuk z klasy 4i1. Młodzi twórcy pracowali pod okiem Joanny Pióro. Uczniowie ZSE przygotowali animację poświęconą martyrologii ludności żydowskiej w getcie warszawskim podczas II wojny światowej. Praca została bardzo wysoko oceniona, efektem czego jest przyznanie drugiego miejsca w konkursie. Podczas Gali Finałowej w Warszawie uczniowie ZSE otrzymali cenne nagrody rzeczowe, pieniężne oraz szablę dla szkoły. Przed rokiem, w tym samym konkursie, zajęli 19 miejsce. Tym razem wywalczyli drugą lokatę.
- Film konkursowy, który przygotowaliśmy, był o Zagładzie Żydów z 10.03.1944 r. Rysunki oraz montaż to było moje zadanie, natomiast Aleksander i Robert zajęli się pomysłem na fabułę, kolejnością scen i ich wyglądem. Można powiedzieć, że byli 'mózgami operacji', podczas gdy ja byłam jej 'sercem'. Złączenie wszystkiego w całość zajęło nam około trzech miesięcy, ale nie było to takie trudne do przejścia, gdyż u boku mieliśmy Panią wicedyrektor Joannę Pióro. Podczas procesu powstawania animacji mogliśmy liczyć na pomoc szkoły, bliskich oraz przyjaciół. Dzięki temu narodziła się w nas nadzieja, że możemy osiągnąć więcej, niż zakładaliśmy od początku. Poza tym każda myśl o Pani Marii Witkowskiej, naszej byłej nauczycielce, przyczyniła się do wysiłku, chęci oraz wiary w to, że naprawdę jesteśmy w stanie zająć miejsce na podium. Będąc szczerym, to dzięki Niej i wszystkim zaangażowanym osobom, świętujemy tak wielki sukces - powiedziała Julia Konewko, współautorka nagrodzonej pracy.
Celem konkursu "Patria Nostra" jest propagowanie wiedzy o historii Polski, krzewienie patriotyzmu, budowa poczucia wspólnoty wśród młodych Polaków. Konkurs światowy, w którym brali udział uczniowie międzyrzeckiego "Ekonomika", adresowany jest do młodzieży polskiej i polonijnej z całego świata.
Projekt "Patria Nostra" od siedmiu lat skutecznie wychodzi do szkół z propozycją uatrakcyjnienia edukacji historycznej. Dzięki nowoczesnym technologiom przy tworzeniu filmowych prac konkursowych, kształcenie jest twórcze, rozwijające i inspirujące.
Więcej w najbliższym wydaniu Wspólnoty!
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.