Reklama

Reklama

Stworzyli szkołę w "Minecrafcie"

Opublikowano: 27 marca 2021 07:55
Autor: | Zdjęcie: ZSE w Międzyrzecu Podlaskim

Stworzyli szkołę w "Minecrafcie" - Zdjęcie główne

foto ZSE w Międzyrzecu Podlaskim

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje międzyrzeckie Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych postanowili stworzyć własną szkołę w popularnej grze sieciowej "Minecraft".

Reklama

Ponad 2 miesiące temu powstał pomysł aby wykorzystać możliwości gry Minecraft przy zaprojektowaniu Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim. Powstał ciekawy projekt dzięki któremu każdy może zwiedzić szkołę w wirtualnym świecie Minecraft. Wiele lat temu uczniowie kończąc szkołę policealną przygotowywali rozbudowane projekty, które później często były wykorzystywane w szkole. Jedną z takich prac realizowanych pod nadzorem Pana Tomasza Marciniuka było zaprojektowanie szkoły w programie Auto Cad wraz ze wszystkimi wymiarami: szkoły, sal lekcyjnych, korytarzy itp. Projekt Auto Cad był podstawą do wybudowania budynku szkoły, ścian, sal lekcyjnych itp. jako szkieletu ogólnego. Szkoła w Minecraft jest odwzorowana dokładnie jak na wykonanych pomiarach w skali 1m – 10 bloków.

Na potrzeby projektu (i ze względu na sytuację pandemiczną) w salach lekcyjnych i pomieszczeniach zostały nagrane krótkie filmiki. Na ich podstawie uczniowie mogli zbudować w Minecrafcie  znajdujące się tam przedmioty, meble, ławki, dodatki ip. Każda z sal i pomieszczeń ma idealnie odwzorowane elementy zgodnie z tym co się w niej znajduje – nie są to przypadkowe rzeczy. Nasza szkoła ma sporą ilość korytarzy, dlatego nagranie ich zajęłoby zbyt dużo czasu i niektóre elementy mogłyby zostać pominięte - czytamy na stronie szkoły.

 

Z pomocą przyszedł kolejny projekt zrealizowany pod okiem Tomasza Marciniuka – wirtualny spacer po Ekonomiku wykonany przez ucznia klasy 4i1 Jakuba Kiryluka. https://360.goterest.com/sphere/zse

Uczniowie biorący udział w projekcie :

  • Kościaniuk Kacper 2i
  • Pociejuk Szymon 2i
  • Maksymiuk Karolina 2ip
  • Lawenda Jakub 2i1p
  • Marciniuk Bartosz 2i1p
  • Chodźko Paulina 2i1p
  • Nurzyński Aleksander 2i1p
  • Krukowski Jakub 2i1

Opiekę nad projektem sprawował Tomasz Marciniuk.

Można zwiedzić wirtualnie placówkę :

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.