Reklama

Reklama

Rolnicy z gminy Drelów świętowali zakończenie żniw

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje międzyrzeckie W ostatnią niedzielę wakacji mieszkańcy gminy Drelów spotkali się w Łóżkach, by celebrować tradycyjne dożynki.

Reklama

Uroczystość na placu obok domu ludowego i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego rozpoczęła polowa msza święta, po czym starostowie dożynek - Katarzyna Zgorzałek i Kamil Jałtuszyk - zgodnie z tradycją wręczyli chleb gospodarzowi gminy wójtowi Piotrowi Kazimierskiemu.

 

- Przychodzimy z radosną nowiną - po ciężkiej pracy, często w niesprzyjających warunkach, ale plon zebrany. Nie zmarnowaliśmy ani jednego kłosa, ani jednego ziarna, aby wszystkim wystarczyło chleba - mówiła starościna dożynek Katarzyna Zgorzałek z Łózek, która prowadzi 40-hektarowe gospodarstwo wraz z mężem Markiem.

 

Wójt przyjął, ucałował chleb i zobowiązał się, że samorząd będzie funkcjonował tak, by dobra reprezentowanego przez chleb w żaden sposób nie zmarnotrawić i nasycić tych najbardziej potrzebujących. Wraz ze starostami i przewodniczącą Rady Gminy Anną Ciesielską częstowali chlebem wszystkich zgromadzonych na dożynkach. Siedem sołectw z terenu gminy Drelów przygotowało na dożynki wieńce oraz stoiska promocyjne. Komisja konkursowa, której przewodniczyła Grażyna Łańcucka, uznała, że najpiękniejszy wieniec przygotowali przedstawiciele wsi Żerocin, natomiast w konkursie na najlepsze stoisko wygrała wieś Szóstka. Na przygotowanym przez mieszkańców tego sołectwa stoisku można było nie tylko spróbować przepysznych przysmaków oraz obejrzeć piękne prace rękodzielników, lecz także posłuchać melodyjnego śpiewu pięknie ubranych i przystrojonych w kwietne wianki pań. Występy zespołów ludowych rozpoczęło Harmonijkowe Echo, a po nich na scenie zaśpiewały zespoły Kalina z Łózek, Czerwone Korale z Zahajek, Szósteckie Babeczki z Szóstki, oraz zespół z Żerocina. Wieczorem można się było zabawić przy muzyce tanecznej w wykonaniu zespołów Kapitan Jacek, Fox, Shine i Spike.

 

Wyniki konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy:

 I miejsce - Żerocin

II miejsce - Szóstka

III miejsce - Łózki

Wyróżnienia: Zahajki, Drelów, Przechodzisko i Szachy

Wyniki konkursu na najlepsze stoisko promocyjne:

I miejsce - Szóstka

II miejsce - Zahajki

III miejsce - Żerocin

Wyróżnienia: Drelów, Przechodzisko, Worsy i Łózki

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy