reklama
reklama

Przygotowali projekt uchwały przeciwko Centrom Integracji Cudzoziemców w Międzyrzecu Podlaskim

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Miasto Międzyrzec Podlaski

Przygotowali projekt uchwały przeciwko Centrom Integracji Cudzoziemców w Międzyrzecu Podlaskim - Zdjęcie główne

foto Miasto Międzyrzec Podlaski

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje międzyrzeckieJak podkreślają pomysłodawcy, inicjatywa ma charakter zapobiegawczy. Działają oni z wyprzedzeniem, aby mieć realny wpływ na przyszłość Międzyrzeca
reklama

W sobotę, 21 czerwca o godzinie 11:00 na Placu Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim odbędzie się zbiórka podpisów pod projektem uchwały wyrażającej sprzeciw wobec tworzenia centrów integracji cudzoziemców na terenie miasta. 

Pomysłodawcami projektu są Radny Miasta Mateusz Olszewski oraz Adam Hryć, prezes stowarzyszenia Razem zmieniamy Międzyrzec Podlaski i okolice. Inicjatywa wspierana jest przez Ruch Narodowy.

Radny Jakub Leszczuk otwarcie wyraża swoje wątpliwości wobec projektu. Zaznacza on, że takie uchwały są nieważne z mocy prawa i mogą być uchylone przez wojewodę jako sprzeczne z Konstytucją i prawem UE. Jego zdaniem ta inicjatywa to jedynie gra na emocjach i próba wywołania lęku przed imigrantami.

reklama

Co ważne na ten moment nie jest planowane tworzenie Centrów Integracji Cudzoziemców w Międzyrzecu Podlaskim. Projekt uchwały ma charakter jedynie zapobiegawczy.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
logo