Reklama

Reklama

Przemysław Litwiniuk z Międzyrzeca członkiem Rady Polityki Pieniężnej

Opublikowano:
Autor:

Przemysław Litwiniuk z Międzyrzeca członkiem Rady Polityki Pieniężnej - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje międzyrzeckie Został wybrany większością senackich głosów na członka Rady Polityki Pieniężnej.

Reklama

12 stycznia  na 35. posiedzeniu Senat powołał Ludwika Koteckiego i Przemysława Litwiniuka na członków Rady Polityki Pieniężnej. Przemysława Litwiniuka poparło 59 senatorów, 3 było przeciwko, 36 wstrzymało się od głosu. Nowo wybrani członkowie RPP otrzymali z rąk marszałka Senatu RP prof. Tomasza Grodzkiego uchwały o wyborze i złożyli ślubowanie.

Szczególny obowiązek

Przemysław Litwiniuk jest radcą prawnym oraz nauczycielem akademickim w Instytucie Ekonomii i Finansów w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Wcześniej pracował m.in. w Ministerstwie Rolnictwa oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jest ekspertem w Komisji Zasobów Naturalnych w Europejskim Komitecie Regionów w Brukseli oraz radnym w Sejmiku Województwa Lubelskiego z ramienia PSL (musi oddać mandat - dop. red.).

- Zadanie, które powierzyli mi senatorowie, traktuję jako szczególny obowiązek. Trzeba bowiem pamiętać, że decyzje Rady Polityki Pieniężnej, jako ciała konstytucyjnego oraz organu Narodowego Banku Polskiego, oddziałują na sytuację nie tylko sektora bankowego, ale też obywateli i podmiotów gospodarczych - mówi nam Przemysław Litwiniuk.

(...)

Czytaj papierowe lub elektroniczne wydanie "Wspólnoty" (WSPÓLNOTA MIĘDZYRZECKA, nr 3/2022)

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy