Reklama

Reklama

Ogłoszenia z międzyrzeckich parafii

Opublikowano:
Autor:

Ogłoszenia z międzyrzeckich parafii - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje międzyrzeckie Ogłoszenia ze wszystkich parafii w Międzyrzecu Podlaskim.

Reklama

Parafia św. Józefa:

 1. W imieniu rodziny Barczuków z Sitna składamy słowa wdzięczności wszystkim, którzy dziś złożyli ofiarę na wsparcie pogorzelców. Bóg zapłać.
 2. Gorzkie żale dziś po sumie i przed wieczorową Mszą Św.
 3. Trwa nowenna przed uroczystością św. Józefa – Oblubieńca NMP. Dziś nowenna przed wieczorową Mszą, ale w dni powszednie po jej zakończeniu.
 4. Caritas Polska za pośrednictwem parafii rozprowadza baranki wielkanocne w cenie 10zł, oraz świece paschalne po 20zł i 30zł. Można je nabyć przed kościołem.
 5. Wydarzeniem tygodnia będą rekolekcje wielkopostne, które rozpoczniemy w piątek, a zakończymy w niedzielę uroczystością odpustową głównego patrona parafii, czyli św. Józefa Oblubieńca NMP. Rekolekcje poprowadzi ks. Tomasz Małkiński – były duszpasterz akademicki w Siedlcach, a od niedawna proboszcz parafii Brzozowica. Msze Św. w rekolekcje według załączonego harmonogramu, a spowiedź rekolekcyjna w piątek i sobotę na pół godziny przed każdą Eucharystią. Przygotujmy się dobrze do tej spowiedzi w domu poprzez rachunek sumienia.
 6. Za tydzień adoracja Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja od sumy do Mszy wieczorowej.
 7. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do grobu pańskiego: KRK z Międzyrzeca zel. Barbary Petruczenko – 200zł, KRK z Międzyrzeca zel. Bogumiły Panasiuk – 200zł, KRM z Utrówki zel. Stanisława Turyka – 100zł.
 8. W piątek 24 marca odbędzie się kolejna „Zwykła niezwykła” droga krzyżowa. Przejdziemy trasą długości 20 km wokół miasta. Zaczynamy i kończymy przy naszym kościele. Początek o godzinie 20:00, a czas przejścia to około 6 godzin. Bardzo prosimy uczestniczyć w całym nabożeństwie, dlatego ze względu na trud nie jest ono dla każdego. Wyposażenie, które koniecznie trzeba posiadać, to kamizelka odblaskowa i latarka. Zapraszamy do udziału.
 9. Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda wystosował apel, w którym zachęca diecezjan do podjęcia troski o zachowanie dziedzictwa Papieża Polaka – nauczyciela wiary i naszego orędownika w niebie poprzez pogłębianie znajomości jego nauczania, a także modlitwy z wykorzystaniem treści głoszonych przez św. Jana Pawła II.
 10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności +Stanisława Ostapowicz i Irena Grochulska.

Parafia św. Mikołaja

I. Za nami
Nocna Droga Krzyżowa Mężczyzn. Ponad 60 mężczyzn uczestniczyło wczoraj w Nocnej Drodze Krzyżowej w lesie pod Żabcami. Biorąc pod uwagę trudna warunki pogodowe podziwiać należy determinację i zaangażowanie - szczególnie ojców, którzy wybrali się na nabożeństwo z małymi chłopcami. Dziękujemy za wspólna modlitwę.

II. Dzisiaj
Podczas Mszy św. o 11:00 dzieci przygotowujące się do I komunii otrzymają książeczki.
Od dzisiaj zaczynamy rozprowadzanie baranków wielkanocnych i paschalików przygotowanych przez CARITAS. Zapraszamy do zakrystii.
Uczestników rekolekcji 33 dniowych zapraszamy dzisiaj na 15:00. Dalszy program spotkań podawany będzie na bieżąco.

III. W najbliższym tygodniu
Zapraszamy na Drogę Krzyżową do kościoła w piątek o 16:00 lub o 17:30

IV. Najbliższa niedziela (19 marca)
Odpust w parafii św. Józefa. Suma odpustowa o 12:00

V. Inne
1. Ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa –

a. KRK – Danuty Grzeszyk – 120

b. KRK z Wygnanki – Haliny Wieczorek – 100

c. KRK św. Rity z Międzyrzeca – Stanisławy Oksiuta – 150

d. KRK z ul. Berezowskiej – Heleny Kamińskiej – 100

oraz osoby indywidualne anonimowo w sumie 320 zł.

W związku z wojną trwająca na Ukrainie CARITAS naszej diecezji organizuje zbiórkę wszelkiego rodzaju świec jakie mamy w domach. Wiele rejonów Ukrainy ma duże przerwy w dostawie prądu elektrycznego i jedynym oświetleniem mieszkań są świece. Do przyszłej niedzieli będą pod chórem ustawione pudełka na przyniesione świece. W naszym informatorze zapowiedzi nadchodzących wydarzeń.

Parafia św. Piotra i Pawła

Dziś o godz. 11:30 Msza św. z udziałem dzieci, serdecznie zapraszam:
po każdej Mszy św. możemy nabyć świece i Baranki Wielkanocne
Serdecznie zapraszam na Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii od 17 do 19 marca 2023 r., poprowadzi je O. Narcyz Klimas z Jerozolimy, program rekolekcji:
Piątek 17 marca 2023 r.

10:00 Msza św. z nauką dla wszystkich,
16:30 Droga Krzyżowa,
17:00 Msza św. z nauka dla wszystkich, po niej nauka stanowa dla kobiet,
Sobota 18 marca 2023 r.

10:00 Msza św. z nauką dla wszystkich,
17:00 Msza św. z nauka dla wszystkich, po niej nauka stanowa dla mężczyzn,
Niedziela 19 marca 2023 r.

8:00, 10:00, 11:30, 17:00 - Msza św. z nauką dla wszystkich,
16:30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym,
SPOWIEDŹ: PIĄTEK I SOBOTA PÓŁ GODZINY PRZED MSZĄ ŚW.
Parafia Św. Józefa zaprasza 24 marca na „Zwykłą niezwykłą” drogę krzyżową. Trasa długości 20 km wokół miasta, początek o godz. 20:00 przy kościele św. Józefa. Wyposażenie obowiązkowe: kamizelka odblaskowa i latarka. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
Na półce pod chórem prasa katolicka. W bieżącym numerze Echa Katolickiego: Co decyduje o jakości modlitwy?; Dobra spowiedź czyli jaka?; Życie na pokaz w mediach społecznościowych to plaga, dlaczego?; Od czego zależy odporność organizmu? Zachęcam do nabywania i życzę miłej lektury.
Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim parafianom, przyjaciołom i dobrodziejom za wszelkie formy troski o nasz kościółek, za dwie ofiary indywidualne na kwiaty do grobu pańskiego. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia. Modlę się za wszystkich parafian, przyjaciół dobrodziejów, solenizantów i jubilatów.

Parafia pw. Chrystusa Króla

 1. Nowenny według stałego porządku w poniedziałek do św. Charbela, środę do Matki Bożej, czwartek do św. Józefa, piątek do Bożego Miłosierdzia.
 2. Wielki Post  1} Droga krzyżowa w piątek  16.00 dla dzieci. Dla dorosłych i młodzieży  o 9.00 i 17.30,  3} gorzkie żale  w niedzielę po Mszy św.  o 10.30. Ofiary składane na drodze krzyżowej na kwiaty do Bożego Grobu. Zachęcamy do postu i pokuty i uczyńmy konkretne postanowienia. W czwartki zapraszamy na adorację przez cały dzień.
 3. Nowy nr Echa Katolickiego na stoliku pod chórem.
 4. Młodzież zapraszamy na Msze święte w niedzielę na godzinę 12:00.
 5. Serdecznie zapraszamy na próby scholi młodzieżowej wszystkich chętnych w piątek po wieczorowej drodze krzyżowej w salce pod plebanią.
 6. Dzisiaj spotkanie rodziców i dzieci kl. I i II przygotowujących się do I Komunii św. o 13:30. Przychodzimy z książeczkami. Za tydzień spotkanie dzieci kl. III po Mszy o 13:30.
 7. Rozprowadzane są baranki wielkanocne oraz paschaliki na stół wielkanocny. Ofiary przeznaczone na dzieła prowadzone przez Caritas.
 8. W przyszłą niedzielę Msza św. za zmarłych polecanych w Wypominkach o g. 9:00. Przed Mszą św. różaniec wypominkowy.
 9. 22 marca różaniec i modlitwy do św. Jana Pawła II poprowadzi Koło Żywego Różańca św. Jana Pawła II o godz. 16:15. Zapraszamy wszystkich.
 10. Nowenna przed Ur. św. Józefa codziennie po Mszy św. o 6:30.
 11. Od 24 marca będziemy przeżywać rekolekcje wiekopostne. Módlmy się za rekolekcjonistę i za naszą parafię o owoce tego czasu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy