Młodzi siatkarze Trójki jadą na Mistrzostwa Polski!

Młodzi siatkarze Trójki jadą na Mistrzostwa Polski! - Zdjęcie główne

Karol Karwowski (drugi z lewej) wystąpi zarówno w halowych, jak i plażowych Mistrzostwach Polski

Informacje międzyrzeckie26 maja był szczęśliwym dniem dla zawodników Trójki Międzyrzec Podlaski podczas Kinder Joy of Moving w siatkówce plażowej. Aż trzech siatkarzy z Międzyrzeca awansowało do finałów Mistrzostw Polski.

Pierwszym z zawodników, który wywalczył bilet na finały w Kołobrzegu jest Karol Karwowski. Obiecujący siatkarz Trójki zwyciężył w turnieju wspólnie ze swoim boiskowym partnerem - Karolem Majem z Serbinowa Biała Podlaska. Przypomnijmy, że obaj gracze wraz z Krystianem Smoleniem i Kacprem Szołuchą kilka tygodni temu awansowali również na Mistrzostwa Polski w halowej odmianie siatkówki.

Para Karwowski/Maj w pierwszych dwóch spotkaniach zwyciężyła duet z LKPS Lublin. Następnie minimalnie przegrała z zawodnikami Orlika Łuków, by w kolejnym meczu powrócić na zwycięską ścieżkę, pokonując ponownie LKPS Lublin. W półfinale młodzi adepci siatkówki zmierzyli się z Olimpem Opole Lubelskie, gdzie po zaciętym boju zwyciężyli 15:13. Finał to całkowita dominacja nad parą Smoleń/Hryciuk z Białej Podlaskiej i pewne zwycięstwo 15:6.

Więckowski/Lesiuk z awansem

W swojej kategorii wiekowej walczyli również młodsi koledzy Karola Karwowskiego, którzy stanęli na najniższym stopniu podium. Para Tomasz Więckowski/Adrian Lesiuk zagwarantowała sobie udział w finałach, które odbędą się w dniach 4-7 lipca w Kołobrzegu. Gratulujemy również trenerom - Konradowi Karwowskiemu oraz Wojciechowi Więckowskiemu, którzy przygotowywali międzyrzeckich zawodników do turnieju.

Z awansu na Mistrzostwa Polski cieszyli się Tomasz Więckowski i Adrian Lesiuk

W eliminacjach wojewódzkich wystąpiła także Zuzia Śliwa, która tym razem znalazła się tuż za podium Kinder Joy of Moving w siatkówce plażowej, zajmując piąte miejsce.