Mistrzowie Polski trenują w międzyrzeckim Red Lion Club. Każdy wrócił z medalem! - Zdjęcie główne

Informacje międzyrzeckieW dniach 20-21 września w Bieruniu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski THAIBOXING WBC kadetów młodszych i starszych, juniorów młodszych, juniorów starszych i seniorów - SuperLIGA. W mistrzostwach wzięły udział 44 kluby z Polski. Z medalami wrócili zawodnicy Red Lion Club z Międzyrzeca Podlaskiego!

W zakończonych niedawno Mistrzostwach Polski w Thaiboxingu udział wzięło sześciu zawodników, których do boju wystawił trener Wiktor Waszczuk. Wszyscy wojownicy zwyciężyli w półfinałach, co dało im przepustki do walki o medale. Trzech zawodników sięgnęło po złoto i tytuł Mistrza Polski, trzy zawodniczki wywalczyły srebro i tytuł wicemistrzyni Polski.

Klub zdobył także puchar dla najlepszego klubu Mistrzostw Polski. Jakub Świderski został natomiast uznany najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Polski.

Wyniki Mistrzostw Polski Thaiboxing WBC:

1. Jakub Świderski (senior, kategoria wagowa 75 kg), tytuł Mistrza Polski oraz Najlepszego Zawodnika Mistrzostw

1. Karol Kopryjaniuk (senior, kategoria wagowa 71 kg), tytuł Mistrza Polski

1. Tomasz Chodziński (junior starszy, kategoria wagowa 63,5 kg), tytuł Mistrza Polski

2. Weronika Nakaziuk (senior, kategoria wagowa 52 kg), tytuł Wicemistrzyni Polski,

2. Magdalena Lesiuk (junior starsza, kategoria wagowa 60 kg), tytuł Wicemistrzyni Polski,

2. Iga Romowska (junior młodsza, kategoria wagowa 48 kg), tytuł Wicemistrzyni Polski.