Był to pierwszy tego typu konkurs, a honorowy patronat nad nim objął wójt gminy Drelów, Piotr Kazimierski. Inicjatorkami całego przedsięwzięcia i koordynatorkami działań były panie: Mariola Smal i Halina Stysiał.
Do zmagań konkursowych przystąpiło łącznie 23 uczniów ze szkół podstawowych w Drelowie, Dołdze, Szóstce, Witorożu i Żerocienie. Zostali wyłonieni kilka dni wcześniej, podczas szkolnych eliminacji. Uczestnicy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych - klasie trzeciej, czwartej oraz dwóm łączonym grupom z klas 5-6 i 7-8. W każdej z nich w etapie finałowym zmierzyli się z testem sprawdzającym zasady i zawiłości polskiej ortografii i interpunkcji oraz z tradycyjnym dyktandem, nawiązującym tematycznie do Powstania Styczniowego.
Po wnikliwej ocenie prac, komisja konkursowa ogłosiła następujące wyniki:
Klasy trzecie:
1. Filip Nekreś, SP w Szóstce
2. Milena Domańska, SP w Szóstce
3. Lena Sadowik, SP w Żerocinie
Klasy czwarte:
1. Zofia Pepa, SP w Drelowie
2. Wiktoria Pływacz, SP w Drelowie
3. Wiktoria Szymańczuk, SP w Szóstce
Klasy 5-6:
1. Aleksandra Żmudzińska, SP w Dołdze
2. Anna Ciok, SP w Drelowie
3. Anna Osak, SP w Szóstce
Klasy 7-8:
1. Nikola Zbańska, SP w Dołdze
2. Gabriela Tarasiuk, SP w Dołdze
3. Kinga Sidorczuk, SP w Szóstce
Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy, które wręczył dyrektor Szkoły Podstawowej w Drelowie - Grzegorz Michalczuk oraz wójt - Piotr Kazimierski. W przyszłym roku szkolnym planowana jest kolejna edycja konkursu. Premierowa odsłona "Mistrza ortografii" zakończyła się olbrzymim sukcesem, dlatego organizatorzy zadbają o to, by przyszłoroczny konkurs wypadł równie dobrze.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.