Reklama

Reklama

Międzyrzeccy leśnicy mają wreszcie nowoczesną siedzibę

Opublikowano: 1 kwietnia 2021 06:50
Autor: | Zdjęcie: Nadleśnictwo Międzyrzec

Międzyrzeccy leśnicy mają wreszcie nowoczesną siedzibę - Zdjęcie główne

foto Nadleśnictwo Międzyrzec

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje międzyrzeckie Przy ulicy Leśnej wybudowano nową siedzibę Nadleśnictwa Międzyrzec. Leśnicy w tym miesiącu wprowadzili się do biur. - To nowoczesny, przyjazny i komfortowy dla petentów i pracowników budynek - chwali inwestycję rzecznik nadleśnictwa.

Reklama

Leśnicy zdecydowali się na budowę nowej siedziby ze względu na rosnące koszty utrzymania i remontów starego gmachu przy ulicy Warszawskiej 53.

Potrzeba przeprowadzki

– Ponadto stary budynek, jeszcze z 1930 roku, nie był przystosowany na biuro. To ograniczona powierzchnia, zbyt wąskie klatki schodowe, drewniane stropy,  postępujące zagrzybienie, stare instalacje do wymiany. Wszystko to stwarzało zagrożenie dla ludzi. Obiekt był niedostępny dla osób niepełnosprawnych – już pierwsze drzwi były barierą nie do przebrnięcia – tłumaczy Adam Szulik, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Międzyrzec.

15 marca nadleśnictwo zasiedliło nowo wybudowane obiekty przy ulicy Leśnej 8 w Międzyrzecu Podlaskim. Na działce nabytej od międzyrzeckiego magistratu zbudowano trzy budynki: biuro nadleśnictwa, garaż z trzema stanowiskami i wiatę edukacyjną. W budynku biurowym znajduje się 16 pomieszczeń biurowych, sala konferencyjna z zapleczem wystawienniczym, trzy pomieszczenia archiwum, zaplecza socjalne dla pracowników, łazienki z WC, winda.

Nowoczesny budynek bez barier architektonicznych

– Budynek wyposażony jest w klimatyzację, rekuperację i wentylację. Na terenie działki zlokalizowano: drogi dojazdowe, dwa miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych i 20 dla pracowników i petentów. Pozostała część działki to: trawniki, wydzielone klomby, 40 drzew i ponad 3000 krzewów - wylicza rzecznik Szulik.

Budynek powstał zgodnie z zasadami energooszczędności. Technologia jest tradycyjna z wykorzystaniem elementów drewnianych i drewnopodobnych. Nowoczesna stolarka okienna i drzwiowa oraz materiały ścienne – pustak ceramiczny – zbliżają obiekt do modelu pasywnego. Poza tym ogrzewanie jest gazowe. 30 paneli fotowoltaicznych gwarantuje samowystarczalność energetyczną.

– Nowej instalacje – wentylacja, rekuperacja i klimatyzacja oraz panele solarne – powodują, że wnętrza budynku są przyjemne w użytkowaniu. Wydzielone parkingi, podjazd z poręczami, winda wewnętrzna i łazienka z WC pozwalają osobom niepełnosprawnym w pełni korzystać z całego obiektu – dodaje Szulik.

Dwuletnia inwestycja

Budowa trwała od 10 czerwca 2019 roku do 15 lutego 2021 roku. Głównym wykonawcą była siedlecka  Firma  "Mal-Pol" jako lider konsorcjum  Autorem projektu jest Biuro Projektów J-ARCH Jarosława Dieducha z Białej Podlaskiej. Inwestycję sfinansowano ze środków własnych Nadleśnictwa Międzyrzec i solidarnie wszystkich nadleśnictw z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie w ramach scentralizowanej amortyzacji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 miesiące temu | ocena +0 / -0

  zenek

  i smród z chlewni w zaściankach w gratisie

 • 3 miesiące temu | ocena +0 / -0

  Gajowy

  Ile to kosztowalo?

 • 3 miesiące temu | ocena +0 / -0

  Palac

  K .Palac Sapiechow