Reklama

Reklama

Międzyrzec Podlaski: Stara hala i niebezpieczne boisko

Opublikowano: 10 września 2021 09:36
Autor: | Zdjęcie: Katarzyna Romaniuk

Międzyrzec Podlaski: Stara hala i niebezpieczne boisko - Zdjęcie główne

Ubytki w nawierzchni boiska są na bieżąco zaklejane, niezbędny jest jednak gruntowny remont | foto Katarzyna Romaniuk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje międzyrzeckie Nie udało się pozyskać środków zewnętrznych na budowę hali widowiskowo-sportowej w Zespole Placówek Oświatowych nr 1 w Międzyrzecu. Tymczasem stare obiekty sportowe, jak wyraził się radny Zdzisław Frydrychowski, stwarzają niebezpieczeństwo dla uczniów.

Reklama

Sala gimnastyczna, z której obecnie korzystają uczniowie, powstała wraz z budową szkoły, jest zdecydowanie zbyt mała i daleko jej do nowoczesnych obiektów sportowych. Uczniowie klas sportowych muszą korzystać z hali Liceum Ogólnokształcącego im. gen. W. Sikorskiego. - Dzieci bardzo by się cieszyły, gdyby mogły ćwiczyć na obiekcie takim, jakie są w zespołach szkół nr 3 czy 2 - przyznaje Iwona Orkisiewicz, dyrektor ZPO nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim. Stan boiska jest bardzo zły, asfaltowa nawierzchnia jest nierówna, popękana i pełno w niej dziur. Wymaga pilnie gruntownego remontu. Władze szkoły robią, co mogą, dziury w miarę możliwości uzupełniają.

 

- Trzeba przyznać, że to nie spełnia oczekiwań i wymogów - przyznaje Orkisiewicz i tłumaczy: - W związku z tym, że budowa hali była zaplanowana już dawno, bez sensu było do tej pory remontowanie boisk, by za chwilę były burzone podczas budowy hali.
 

Od lat władze szkoły zabiegają o wybudowanie własnej pełnowymiarowej hali. Pilną potrzebę realizacji tej inwestycji podkreśla komisja oświatowa przy Radzie Miasta, która w tej sprawie złożyła formalny wniosek. Poparł go m.in. przewodniczący rady Robert Matejek i inni radni. Dzięki staraniom władz miejskich jest już gotowy projekt oraz pozwolenie na budowę. Koszt budowy jest szacowany na ok. 10 mln zł. Władze miasta próbuję pozyskać na inwestycję środki zewnętrzne.

 

- Zdajemy sobie sprawę z potrzeb ZPO nr 1. Składamy wnioski o dofinansowanie, ale na razie nie są one rozstrzygane tak, jak tego oczekiwaliśmy - mówi burmistrz Międzyrzeca Podlaskiego Zbigniew Kot. Zapewnia, że inwestycja będzie brana pod uwagę przy tworzeniu budżetu na 2022 rok. Kwestią do dyskusji z radą ma być harmonogram realizacji tego przedsięwzięcia.
 
 
Więcej w papierowym wydaniu "Wspólnoty Międzyrzeckiej".
 
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 4 dni temu | ocena +1 / -0

    Miastowy

    W kampanii wyborczej na burmistrza miasta, Zbigniew Kot, wielokrotnie obiecywał że hala przy jedynce, jest dla niego priorytetem. Minęło tyle lat i i co z tych obietnic zostało? Puste Obietnice, czytaj PO.