Reklama

Reklama

Międzyrzec Podlaski: Miasto zastopowane na skraju wsi

Opublikowano:
Autor:

Międzyrzec Podlaski: Miasto zastopowane na skraju wsi - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje międzyrzeckie Naczelny Sąd Administracyjny utrzymał wyrok dotyczący odrolnienia działki rolnej w Żabcach pod Międzyrzecem. Na polu nie stanie osiedle z dwunastoma domami.

Reklama

Sprawa inwestycji mieszkaniowej w Żabcach ciągnie się już kilka lat. W 2017 r. na wniosek wójta międzyrzeckiej gminy zostało wszczęte postępowanie dotyczące planu zabudowania działki o pow. ponad trzech ha. Pech chce, że jest to grunt orny i w dodatku użytek rolny.


Starosta mówi "nie", inwestor nie ustępuje


W październiku 2017 r. starosta bialski nie zgodził się na wspomniany projekt zabudowy na tak sklasyfikowanym gruncie. A chodziło o budowę dwunastu budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Każdy z nich miał być wolnostojący, parterowy, z poddaszem użytkowym, wraz z urządzeniami budowlanymi - przyłączem elektroenergetycznym, wodociągowym, przydomową oczyszczalnią ścieków oraz drogą wewnętrzną.


Na postanowienie starosty inwestor Z. S. złożył do bialskiego Samorządowego Kolegium Odwoławczego zażalenie, w którym zarzucił, że organ administracyjny nie uwzględnił, iż powstałe w wyniku podziału działki będą miały szerokość od 25 do 30 m i długość 90 m, co oznacza, że 20 m zajęte zostanie pod budynek, zaś 70 m pozostanie na prowadzenie produkcji rolnej.


Zaznaczył, iż planowany podział dużej działki stanowi przedłużenie istniejącego już osiedla mieszkaniowego z domami jednorodzinnymi na 14 działkach w kierunku zachodnim wzdłuż drogi krajowej.


Inwestor argumentował, iż są chętni do zakupu i zagospodarowania tworzonych nowych działek, bowiem utrzymuje się trend budowy domów poza miastem, a wieś Żabce stanowi przedmieście Międzyrzeca. Twierdził, że planowane przedsięwzięcie poprawi sytuację rynku mieszkaniowego oraz wizerunek wsi, gminy oraz powiatu. (…)
Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy