Reklama

Reklama

Kolejny sezon z wieloma sukcesami - podsumowanie roku w międzyrzeckim Narwalu

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje międzyrzeckie Spod ich skrzydeł wylecieli już wielokrotni mistrzowie Polski. Kto wie, być może w niedalekiej przyszłości można spodziewać się zdecydowanie większych sukcesów. Rok 2022 był dla zawodników KS Narwal Międzyrzec Podlaski również pełny wielu pozytywnych emocji. Co udało się zrobić przez ostatnich dwanaście miesięcy w klubie i na ogólnopolskich zawodach?

Reklama

Obiecujący początek na Mistrzostwach Województwa

Styczeń 2022 był dla zawodników Wojciecha Lubańskiego udany przede wszystkim ze względu na starty w Mistrzostwach Województwa w wieloboju pływackim. Pływacy wrócili do Międzyrzeca z dziesięcioma medalami na szyjach. Złożyły się na to trzy złota Filipa Pocztarskiego, trzy srebra Franciszka Korulczyka, a także dwa srebra i dwa brązowe medale Wiktora Mironiuka.
We wszystkich startach zawodnicy bili swoje rekordy życiowe. Czas Filipa Pocztarskiego na 50 metrów stylem dowolnym uplasował go na pierwszym miejscu w rankingu juniorów 14-letnich na tym dystansie w Polsce.
Równie dobrze spisali się także młodsi zawodnicy, którzy z Wojewódzkiej Ligi Juniorów i Młodzików przywieźli jeden medal, choć dla wielu z nich był to debiut na tak dużej imprezie. Zdobywcą drugiego miejsca okazał się Maksymilian Cap na dystansie 50 metrów stylem klasycznym.

Sukcesy także na klubowych zawodach

Zawodnicy Narwala Międzyrzec Podlaski brali udział także w zawodach organizowanych przez kluby nie tylko w województwie lubelskim, ale także poza jego granicami. Również w tych próbach zawodnicy Narwala okazywali się jednymi z najlepszych.
Puławy SuperSprint Cup był udany dla najstarszych pływaków reprezentujących międzyrzecki klub, ale także dla ich młodszych kolegów - Huberta Terlikowskiego i Marcela Łosickiego, którzy wrócili z tych zawodów z medalami.
Równie udane były wcześniejsze zmagania w Kozienicach, Łukowie czy również Międzyrzecu, gdzie Narwal sukcesywnie organizuje kolejne zawody dla zawodników z naszego województwa.

Zwieńczenie pracy na Mistrzostwach Polski

Koniec roku dla pływaków z Narwala był równie dobry, jak jego początek. Podopieczni szerokiej kadry trenerskiej z Międzyrzeca wrócili do domu z workiem medali z Mistrzostw Województwa, a dla tych, którym nie udało się zdobyć żadnego krążka, była to ważna lekcja i zdobycie doświadczenia na przyszłe lata.
Swoją wysoką formę przez cały rok potwierdzili Mironiuk i Pocztarski. Drugi z nich udowodnił to zresztą na Mistrzostwach Polski, na których zdobył brązowy medal na 50 metrów stylem dowolnym, dosłownie ocierając się o mistrzostwo kraju.
Przed KS Narwal Międzyrzec Podlaski kolejne miesiące ciężkiej pracy, które, mamy głęboką nadzieję, przyniosą równie dobre efekty, jak w roku ubiegłym. O wszystkich startach zawodników tego klubu będziemy informować na łamach "Wspólnoty".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy