Jednym z ostatnich projektów była inicjatywa o nazwie "Budujemy markę – warsztaty z Elementum". Projekt ten otrzymał dofinansowanie z Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030 NOWE FIO i obejmował trzy spotkania warsztatowe.
Spotkania ze społecznikami, nawiązanie cennych kontaktów
Pierwsze z nich poprowadziła Marta Sienkiewicz z lubelskiego Stowarzyszenia Homo Faber. Dotyczyło wolontariatu - organizacji i profesjonalnej obsługi, a także zarządzania zespołem wolontariuszy. W spotkaniu wzięli udział także przedstawiciele miejskich jednostek zainteresowanych tematem.
Drugie wydarzenie poprowadził radzyński społecznik - Jakub Jakubowski, który w Międzyrzecu pojawił się wraz z członkami Stowarzyszenia Radzyń Moje Miasto. Zebrani międzyrzeczanie mieli okazję porozmawiać o angażowaniu mieszkańców do działania. Była to cenna wymiana dobrych praktyk. Na oba spotkania organizatorki zaprosiły znanych działaczy społecznych.
Ostatnie warsztaty – tylko dla członków Stowarzyszenia, poświęcono komunikacji, planowaniu działań oraz promocji organizacji.
- Nawiązałyśmy nowe kontakty, organizacyjnie też się umocniłyśmy. Ten projekt uświadomił nam, że w ciągu trzech lat od powstania naszego stowarzyszenia dużo się działo, a co ważne, udało się zrobić kilka dobrych projektów. Naszym oczkiem w głowie jest Bieg na żywioł, którego popularność rośnie z roku na rok, a poprzeczka organizacyjna jest coraz wyższa. To impreza, w którą wkładamy naprawdę mnóstwo pracy i serca, angażujemy inne organizacje, swoich bliskich i znajomych. Z taką ekipą fantastycznych ludzi ta robota to przyjemność - mówi Marta Muszyńska, wiceprezes Stowarzyszenia Elementum.
Nie marnują czasu, nie marnują... jedzenia
Pod koniec 2023 roku Stowarzyszenie Elementum zorganizowało warsztaty o niemarnowaniu żywności.
- Do ich przeprowadzenia zaprosiłyśmy Magdę Kiewel z radzyńskiego Baru Grizli. Skorzystały też na tym dzieci ze świetlicy środowiskowej Florek. Idea zero waste jest nam bardzo bliska, od czasu do czasu zapełniamy też lodówkę społeczną produktami z marketu Dino. Zachęcamy do korzystania z miejskiej lodówki, zwłaszcza w okresie świątecznym, kiedy tej żywności marnuje się najwięcej - dodają przedstawicielki stowarzyszenia.
Mówiąc o niemarnowaniu, warto podkreślić, że prężnie działające kobiety z Międzyrzeca, z pewnością nie marnują również czasu. Początek 2024 roku to również szereg działań, które zapoczątkuje chociażby aktywny udział podczas kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Justyna Telega-Tusz, prezes Stowarzyszenia Elementum
- Przyszły rok rozpoczniemy hucznie akcją na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będzie to kolejne wspólne morsowanie na międzyrzeckich jeziorkach. Impreza w szczytnym celu, z dobrą energią i równie dobrym jedzeniem. A potem zabieramy się za realizację projektu finansowanego przez Fundację Orlen "Apetyt na życie" - integracyjne spotkania z seniorami. Zorganizujemy pięć inspirujących spotkań, w tym trzy o charakterze warsztatowym. Zmobilizujemy seniorów, wykorzystamy ich potencjał oraz wiedzę do międzypokoleniowej integracji. Będą warsztaty lepienia pierogów, spotkanie z dietetyczką, wspólne śpiewanie przy gitarze oraz zajęcia taneczne. Zaprosimy też ciekawego gościa na spotkanie otwarte. A w czerwcu po raz czwarty zorganizujemy Bieg na żywioł. Impreza odbędzie się 2 czerwca na międzyrzeckich jeziorkach.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.