Mszę świętą poprzedziło złożenie kwiatów pod pomnikiem Jana Pawła II. Następnie wierni udali się do kościoła pw. św. Mikołaja, gdzie wspólnie dziękowali za łaski otrzymane za wstawiennictwem patrona oraz prosili o miłosierdzie na następne lata.
Ks. prob. Dariusz Parafiniuk złożył liczne podziękowania za wkład w rozwój dziekanatu oraz miasta Międzyrzec Podlaski. Podziękowania otrzymali:
- Starosta Bialski, Artur Grzyb za pomoc w remoncie i docieplaniu okien w kościele. Wsparcie formalne oraz rozliczenie projektu "Zachowanie zabytkowej tkanki XV wiecznego kościoła św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim" było niezbędne do osiągnięcia tego celu. W remoncie pomogło również dofinansowanie ze środków starostwa w wysokości 8 500 zł.
- Wójt gminy Międzyrzec Podlaski, Krzysztof Adamowicz za pomoc w remoncie kaplicy w Pościszach. Nie byłoby to możliwe gdyby nie wsparcie formalne i rozliczenie projektu "Remont zabytkowej kaplicy w miejscowości Pościsze gmina Międzyrzec Podlaski" oraz dofinansowanie ze środków gminy w kwocie 2 984 zł.
- Halina i Zdzisław Bębenek oraz Jan Chmielewski za nieodpłatne przekazanie działek, na których położona jest kaplica w Pościszach, co zostało potwierdzone notarialnym aktem darowizny.
- Teresa Skwara i Alicja Siłuszyk za pracę przy inwentaryzacji archiwum parafialnego i porządkowanie zbiorów bibliotecznych parafii, co było niezbędne do przeprowadzenia remontu pomieszczeń na parterze wikariatu.
- Marta Byczuk za przeprowadzenie w parafii Seminarium Odnowy Wiary, w którym uczestniczyło ponad 220 osób i zawiązanie Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca.
- Paulina i Mateusz Stolarscy za zaangażowanie w cały wachlarz działań duszpasterskich i charytatywnych w parafii, w szczególności za zorganizowanie Duszpasterstwa Kobiet "Umiłowana". Dziękowano również za prowadzenie Ojcowskiego Klubu oraz za dbanie o medialną stronę duszpasterstwa. Pan Mateusz jest autorem logo parafii oraz projektuje banery, które informują wiernych o najważniejszych wydarzeniach.
- Izabela Krupska i Magdalena Turyk za zapoczątkowanie spotkań dziecięcej grupki Eucharystycznego Ruchu Młodych, jak również we wkład w działanie Duszpasterstwa Kobiet "Umiłowana".
- Dorota Kawęcka za animowanie spotkań Wspólnoty Rodziców Dzieci Utraconych.
- Zofia Łubik za zaangażowanie w promowanie i organizowanie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, za starania dla odbudowania zwyczaju uroczystych procesji eucharystycznych, a także za pracę na rzecz wspólnoty Kółek Różańcowych.
- Maria i Ireneusz Chodzińscy, Bożena i Mirosława Zdolscy, Małgorzata i Piotr Szmulik, Natalia i Mirosław Redosz za prowadzenie nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca.
- Ewa Tarasiuk za zaangażowanie w prowadzenie Kół Żywego Różańca. Owocem tej pracy było przeprowadzenie peregrynacji relikwii bł. Pauliny Jaricot, czuwanie nad trwającą od ponad roku modlitwą różańcową za Ojczyznę, prowadzoną przez Kółka Różańcowe, organizowanie pielgrzymek i wyjazdów, czuwań oraz innych form ożywiających wspólnoty różańcowe.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.