reklama
reklama

Jan Paweł II żyje w sercach międzyrzeczan (ZDJĘCIA)

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje międzyrzeckieWielu mieszkańców zebrało się 18 maja na mszy świętej w kościele pw. św. Mikołaja. Nie zabrakło podziękowań za wkład w rozwój miasta i dziekanatu.
reklama

Mszę świętą poprzedziło złożenie kwiatów pod pomnikiem Jana Pawła II. Następnie wierni udali się do kościoła pw. św. Mikołaja, gdzie wspólnie dziękowali za łaski otrzymane za wstawiennictwem patrona oraz prosili o miłosierdzie na następne lata.

Ks. prob. Dariusz Parafiniuk złożył liczne podziękowania za wkład w rozwój dziekanatu oraz miasta Międzyrzec Podlaski. Podziękowania otrzymali:

  • Starosta Bialski, Artur Grzyb za pomoc w remoncie i docieplaniu okien w kościele. Wsparcie formalne oraz rozliczenie projektu "Zachowanie zabytkowej tkanki XV wiecznego kościoła św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim" było niezbędne do osiągnięcia tego celu. W remoncie pomogło również dofinansowanie ze środków starostwa w wysokości 8 500 zł.
  • Wójt gminy Międzyrzec Podlaski, Krzysztof Adamowicz za pomoc w remoncie kaplicy w Pościszach. Nie byłoby to możliwe gdyby nie wsparcie formalne i rozliczenie projektu "Remont zabytkowej kaplicy w miejscowości Pościsze gmina Międzyrzec Podlaski" oraz dofinansowanie ze środków gminy w kwocie 2 984 zł.
  • Halina i Zdzisław Bębenek oraz Jan Chmielewski za nieodpłatne przekazanie działek, na których położona jest kaplica w Pościszach, co zostało potwierdzone notarialnym aktem darowizny.
  • Teresa Skwara i Alicja Siłuszyk za pracę przy inwentaryzacji archiwum parafialnego i porządkowanie zbiorów bibliotecznych parafii, co było niezbędne do przeprowadzenia remontu pomieszczeń na parterze wikariatu.
  • Marta Byczuk za przeprowadzenie w parafii Seminarium Odnowy Wiary, w którym uczestniczyło ponad 220 osób i zawiązanie Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca.
  • Paulina i Mateusz Stolarscy za zaangażowanie w cały wachlarz działań duszpasterskich i charytatywnych w parafii, w szczególności za zorganizowanie Duszpasterstwa Kobiet "Umiłowana". Dziękowano również za prowadzenie Ojcowskiego Klubu oraz za dbanie o medialną stronę duszpasterstwa. Pan Mateusz jest autorem logo parafii oraz projektuje banery, które informują wiernych o najważniejszych wydarzeniach.
  • Izabela Krupska i Magdalena Turyk za zapoczątkowanie spotkań dziecięcej grupki Eucharystycznego Ruchu Młodych, jak również we wkład w działanie Duszpasterstwa Kobiet "Umiłowana".
  • Dorota Kawęcka za animowanie spotkań Wspólnoty Rodziców Dzieci Utraconych.
  • Zofia Łubik za zaangażowanie w promowanie i organizowanie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, za starania dla odbudowania zwyczaju uroczystych procesji eucharystycznych, a także za pracę na rzecz wspólnoty Kółek Różańcowych.
  • Maria i Ireneusz Chodzińscy, Bożena i Mirosława Zdolscy, Małgorzata i Piotr Szmulik, Natalia i Mirosław Redosz za prowadzenie nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca.
  • Ewa Tarasiuk za zaangażowanie w prowadzenie Kół Żywego Różańca. Owocem tej pracy było przeprowadzenie peregrynacji relikwii bł. Pauliny Jaricot, czuwanie nad trwającą od ponad roku modlitwą różańcową za Ojczyznę, prowadzoną przez Kółka Różańcowe, organizowanie pielgrzymek i wyjazdów, czuwań oraz innych form ożywiających wspólnoty różańcowe.
 
Pamiątkowe dyplomy otrzymali przedstawiciele kaplic w Jelnicy, Zahajkach, Pościszach, Strzakłach i Przychodach, które nawiedziły relikwie bł. Pauliny Jaricot.

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
logo