Jaka matka... taki syn. Międzyrzeczanie mistrzami Polski w zimowym pływaniu

Jaka matka... taki syn. Międzyrzeczanie mistrzami Polski w zimowym pływaniu - Zdjęcie główne

Informacje międzyrzeckie Z doskonałej strony podczas Mistrzostw Polski w zimowym pływaniu zaprezentował się Franciszek Korulczyk. Sezon w Ełku zakończyła również jego mama - Anna Egier, która została dwukrotną Mistrzynią Polski!

Franciszek Korulczyk to szesnastolatek z Międzyrzeca Podlaskiego, który kontynuuje rodzinną tradycję - pływanie. W tym roku wraz ze swoją mamą, trenerką w klubie KS Narwal Międzyrzec Podlaski, postanowili spróbować swoich sił w zimowej odmianie swojej koronnej dyscypliny. Podopieczny Wojciecha Lubańskiego przywiózł z Ełku pięć medali. Dwa złote krążki wywalczył na dystansie 25 metrów stylem dowolnym i 50 metrów stylem grzbietowym, a trzy srebrne medale to jego dorobek w startach na 50 metrów stylem dowolnym, 50 metrów motylkowym i 100 metrów dowolnym.

Mama Franciszka - Anna Egier, wyjazd do województwa warmińsko-mazurskiego również może zaliczyć do udanych. Została tam bowiem dwukrotną Mistrzynią Polski. Dokonała tego na dystansie 25 metrów stylem dowolnym oraz 50 metrów tą samą techniką. Łącznie w jej dorobku podczas startów w tym sezonie padło łupem sześć medali, do których należy doliczyć jedno złoto, dwa srebra i brąz z zawodów w Łukowie i Międzyrzecu.

Syn trenerki, która od wielu lat wychowuje młodych międzyrzeckich pływaków, z każdego startu wracał z medalem. Łącznie na 19 startów, wywalczył tyle samo krążków. Poza Mistrzostwami Polski, były to także zawody w naszym województwie.