Wyróżnienia wręczyli Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz oraz przewodniczący Rady Gminy Andrzej Pietruk, podkreślając wkład wyróżnionych w życie społeczności. Tytuł Honorowego Obywatela Gminy Międzyrzec Podlaski otrzymał Mariusz Filipiuk, Starosta Bialski, za jego wieloletnie zaangażowanie i wsparcie dla inicjatyw lokalnych, które mają pozytywny wpływ na rozwój gminy.
Mariusz Filipiuk, starosta bialski
- Jest mi niezmiernie miło, ale traktuję to też jako dalsze zobowiązanie do jeszcze aktywniejszej pracy i współpracy z Gminą Międzyrzec Podlaski, w której żyją naprawdę wspaniali ludzie. Jestem zaszczycony i dumny, że mogłem dzisiaj to wyróżnienie odebrać. Bardzo serdecznie, panie wójcie, panie przewodniczący i państwo radni, dziękuję.
Dodatkowo, tytułem "Zasłużony dla Gminy Międzyrzec Podlaski" zostało wyróżnionych siedem osób i jeden zespół ludowy. Wśród laureatów znaleźli się: Barbara Karwowska z Pościsz, Stanisława Karwowska ze Strzakłów (tytuł nadany pośmiertnie), Marek Kokoszkiewicz z Łuniewa, Mariusz Kostka – Prezes Bialskopodlaskiej Lokalnej Grupy Działania, Karol Pietruszka z Rzeczycy, Marek Sulima z Zasiadek, Maciej Tymoszuk z Krzewicy oraz Zespół Ludowy Sami Swoi z Tłuśćca.
Mariusz Kostka, prezes Bialskopodlaskiej Lokalnej Grupy Działania
- Dziękuję panu wójtowi za to, że wskazał moją skromną osobę, by rada gminy pochyliła się nad zaopiniowaniem, podniesieniem ręki i przydzieleniem tak zacnego wyróżnienia. Dziękuję całej radzie gminy, że poszła za słowem wójta i to odznaczenie mi przyznała. To wielkie święto, że takie wyróżnienia i nagrody można sobie przyznawać. Z czego to wynika? Od 106. lat żyjemy w niepodległym kraju. Byliśmy niepodlegli, ale czy wolni? Dopiero w 1990 r., kiedy zmienił się ustrój polityczny w naszym kraju, tak naprawdę powstały gminy, czyli samorządne, samodzielne obszary, które dzisiaj bardzo dobrze funkcjonują. To dzięki temu dzisiaj możemy mówić o wolności, bo wolność to decydowanie o sobie, to świadomy wybór, to jest to, na co mamy wpływ żyjąc każdego dnia. Wolność to wybieranie mądrych ludzi do samorządu, to decydowanie o tym, jak ma wyglądać codzienne życie wokół nas. To też to, jak my mamy żyć. Życzę wszystkim państwu, byśmy już zawsze żyli w niepodległej, ale i w wolnej Polsce.
Maria Bogucka, kierowniczka zespołu Sami Swoi
- Zaskoczenie jest wielkie! Pierwszy zespół w historii gminy dostał taką nagrodę, więc uważamy to za wielkie wyróżnienie, bo tak jak powiedziałam podczas przemówienia na scenie - mamy zaledwie 15 lat, "Sami Swoi" to tak naprawdę "małolaty". Cieszymy się niezmiernie, że wójt Krzysztof Adamowicz oraz Rada Gminy nas docenili, bo jest to dla nas duża nagroda, która zobowiązuje do dalszej pracy, jeszcze większej energii podczas tworzenia kolejnych wydarzeń. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc będziemy robić wiele, by otrzymać kolejne wyróżnienia. To naprawdę miłe otrzymać taką nagrodę. Otrzymać ją dodatkowo w tak ważnym dniu dla wszystkich Polaków.
- Nadanie tytułów reguluje rada gminy. Kandydatury mogą składać sami mieszkańcy, stowarzyszenia, grupy formalne i nieformalne funkcjonujące w gminie. Jest to również prerogatywa wójta gminy. W drugim etapie komisja oświatowa opiniuje te kandydatury i przedstawia radzie do uchwalenia - wyjaśnił proces przyznawania odznaczeń wójt gminy, Krzysztof Adamowicz.
Wyróżnienia mają na celu uhonorowanie osób, które poprzez swoją pracę i zaangażowanie na różnych polach, przyczyniają się do rozwoju oraz promocji gminy, dbają o jej tradycje i wspierają inicjatywy społeczne. Przekazane akty nadania i tytuły są dowodem wdzięczności oraz symbolem uznania całej społeczności dla zasłużonych mieszkańców.
Więcej w najbliższym wydaniu Wspólnoty!
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.