Reklama

Reklama

Gmina Międzyrzec Podlaski : Ruszyła modernizacja wodociągu

Opublikowano:
Autor:

Gmina Międzyrzec Podlaski : Ruszyła modernizacja wodociągu - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje międzyrzeckie W Łuniewie ruszyła przebudowa sieci wodociągowej, a przy szkołach w Krzewicy, Tłuśćcu, Rudnikach, Misiach i Rogoźnicy powstają oczyszczalnie ścieków.

Reklama

Dzięki projektowi mieszkańcy uzyskają dostęp do wody wysokiej jakości. Inwestycja ma także wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Łączna wartość zadań to ponad 1,3 mln  zł. Kwota dofinansowania pozyskana przez Gminę Międzyrzec Podlaski z PROW wynosi ponad 800 tys. zł, co stanowi 64 proc. poniesionych kosztów kwalifikowanych.

W ramach projektu położonych zostanie ponad 750 metrów nowej sieci wodociągowej. Zamontowanych zostanie sześć kompletnych hydrantów z zasuwami odcinającymi, zasuwami sekcyjnymi. Woda rozprowadzana nową siecią będzie pochodzić z ujęcia w Halasach. 

- Inwestycja pozwoli rozbudowywać wodociąg na terenie gminy w dalszej perspektywie czasu. Możliwe będzie wykonanie węzłów połączeniowych z siecią wodociągową w Łukowisku, a tym samym z planowanym rurociągiem magistralnym, zasilanym z gminnego ujęcia w Halasach. Dzięki planowanym działaniom możliwy będzie dostęp do wody dla nieruchomości zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie z nowo budowaną autostradą A2 i drogą ekspresową S19 - podkreślają władze gminy.

 

Co więcej, przy pięciu szkołach podstawowych w miejscowościach Krzewica, Tłuściec, Rudniki, Misie i Rogoźnica, w ramach tego samego zadania powstają oczyszczalnie ścieków.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy