5 lipca 2021 roku w Lublinie odbył się uroczysty koncert, połączony z wręczeniem certyfikatów i znaków jakości „Samorządowy Lider Edukacji”. Podczas uroczystości zorganizowanej przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencję Kreatywną PRC, wyróżniono gminy, powiaty i samorządne województwa, które wysoki poziom lokalnej polityki oświatowej łączą z nowatorskimi i innowacyjnymi działaniami z obszaru zarządzania publicznego. Wyróżnienia odebrali wójt gminy Krzysztof Adamowicz i Kierwnik Referatu Oświaty Marta Cybulska Demczuk.
W Programie „Samorządowy Lider Edukacji” już po raz dziesiąty Komisja Konkursowa, pod przewodnictwem prof. Dariusza Rotta z Uniwersytetu Śląskiego, wyróżniła najlepsze polskie samorządy, kreujące nowoczesną, nowatorską i efektywną politykę edukacyjną oraz podejmujące skuteczne działania na rzecz rozwoju lokalnej nauki i kultury.
WIĘCEJ INFORMACJI Z MIĘDZYRZECA ZNAJDZIESZ TUTAJ
– Misją Programu „Samorządowy Lider Edukacji” jest identyfikowanie i promowanie samorządów, które rozwój edukacji traktują jak swój priorytet, podejmują w tej dziedzinie odważne decyzje i nieszablonowe działania, skutkujące podnoszeniem jakości kształcenia oraz wdrażaniem ciekawych rozwiązań oświatowych: w aspekcie programowym, infrastrukturalnym czy kadrowym - mówi profesor.
W tym roku Gmina Międzyrzec Podlaski po raz piąty otrzymała Certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji”. W uzasadnieniu wskazano, że największym osiągnięciem gminy Międzyrzec Podlaski jest skuteczne przeprowadzenie reformy w dziedzinie edukacji, w tym systematyczne wzbogacanie i systematyczne inwestowanie w rozwój szkół, realizowanie projektów z wykorzystaniem funduszy z Unii Europejskiej oraz utworzenie przedszkola. Podkreślono, że w 2020, gdy samorząd stanął przed wyzwaniami związanymi z organizacją kształcenia w dobie pandemii, doposażono placówki, by umożliwić prowadzenie zdalnego nauczania w postaci e-learningu jako lekcje on-line oraz poprzez dziennik elektroniczny, który Gmina Międzyrzec Podlaski zakupiła do wszystkich szkół w listopadzie 2019 roku. W tym samych roku w każdej szkole utworzono etat pedagoga szkolnego, z którego porad w wirtualnych gabinetach korzystali zarówno uczniowie jak i rodzice. Kapituła zwróciła także uwagę na realizację projektu „Wsparcie rodzin w Gminie Międzyrzec Podlaski”, w wyniku którego zostały utworzone przy każdej szkole świetlice środowiskowe. Podkreśliła również podejmowane w Gminie działania mające na celu nie tylko wspieranie i zachęcanie uczniów do rozwijania zdolności i umiejętności w ramach „Gminnego programu wspierania dzieci i uczniów uzdolnionych z terenu Gminy Międzyrzec Podlaski”, ale również zachęcanie osób lub instytucji do wspierania działalności szkół. Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego przyznała Gminie Międzyrzec Podlaski Wyróżnienie Nadzwyczajne „Lider Bezpieczeństwa w Oświacie” przyznane za szczególnie nowatorskie i innowacyjne wdrażanie rozwiązań i procedur podnoszących poziom bezpieczeństwa uczniów w szkołach i placówka.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.