Reklama

Reklama

Gmina Międzyrzec będzie mieć Uniwersytet Ludowy. Pozyskano pieniądze

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UG Międzyrzec

Gmina Międzyrzec będzie mieć Uniwersytet Ludowy. Pozyskano pieniądze - Zdjęcie główne

foto UG Międzyrzec

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje międzyrzeckie Stowarzyszenie Społeczno – Oświatowe gminy Międzyrzec pozyskało z Narodowego Instytutu Wolności dotację na realizację projektu „Kożuszkański Uniwersytet Ludowy”

Reklama

Jak wskazuje Prezes Stowarzyszenia Społeczno Oświatowego Gminy Międzyrzec Elżbieta Chodzińska  "realizacja projektu pozwoli na zapewnienie atrakcyjnej oferty zajęć warsztatowych oraz kursów zawodowych dla mieszkańców gminy. Podkreśla, że projekt w przeciwieństwie do większości obecnie dostępnych programów społecznych kierowany jest do osób 18 + , czyli w pierwszej kolejności do osób dorosłych w młodym i średnim wieku.  Nabory na warsztaty i kursy rozpoczną się w ostatnim kwartale 2021 r. Cieszy fakt, że Gmina Międzyrzec Podlaski dołączyła do grona nielicznych samorządów w Polsce na terenie których funkcjonuje uniwersytet ludowy"

Uniwersytet ludowy jest pozaformalną niepubliczną placówką edukacyjno-wychowawczą dla osób dorosłych (powyżej 18 roku życia), która:

  • działa w środowiskach wiejskich lub małych miast oraz tam, gdzie dostęp do innych form edukacji dorosłych czy rozwoju jest utrudniony,
  • świadczy usługi związane z niezawodową lub zawodową edukacją osób dorosłych,
  • głównym celem jego działalności jest rozwój kapitału ludzkiego i społecznego przez podnoszenie kompetencji zarówno kluczowych (szczególnie społecznych i obywatelskich), jak i zawodowych oraz kształtowanie postaw obywatelskich w oparciu o grundtvigiańską metodę dydaktyczną czerpiącą z tradycji i bogactwa kulturowego lokalnej społeczności.
  •  
WIĘCEJ INFORMACJI Z MIĘDZYRZECA ZNAJDZIESZ TUTAJ

 

Przewidziane w projekcie działania zostały podzielone na dwa etapy W etapie pierwszym w  2021 r. zostaną przeprowadzone prace remontowe i dostosowawcze w budynku Szkoły w Kożuszkach oraz zakupy sprzętu i wyposażenia.

W 2022 r.  zostaną zrealizowane:

Warsztaty dla mieszkańców gminy:

– warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej

– warsztaty tkackie

– warsztaty taneczno-ruchowe

– warsztaty kulinarne

– warsztaty wikliniarskie

– warsztaty projektowania i wytwarzania biżuterii

– warsztaty kosmetyczne

– warsztaty ceramiczne

– warsztaty makramy

– warsztaty teatralne

 

Kursy zawodowe:

– kurs krawiecki

– kurs spawania

Ponadto zostaną przeprowadzone warsztaty wyjazdowe do: Nadbużańskiego Uniwersytetu Ludowego w Husińce; Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej; Zachodniopomrskiego Uniwersytetu Ludowego w Mierzynie oraz szkolenie z pozyskiwania źródeł finansowania.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy