Reklama

Reklama

Gmina Drelów z nowymi drogami i zmodernizowanymi domami ludowymi

Opublikowano:
Autor:

Gmina Drelów z nowymi drogami i zmodernizowanymi domami ludowymi - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje międzyrzeckie Jednogłośnym przyjęciem budżetu na 2023 rok zakończyła się ostatnia sesja Rady Gminy Drelów. Dochody wyniosą blisko 41 milionów złotych, a wydatki o ponad dwa miliony złotych więcej. Deficyt w kwocie 2 mln 205 tys. zł zostanie pokryty z pożyczek, kredytów oraz środku z Unii Europejskiej, które do tej pory nie zostały wykorzystane.

Reklama

Rekordowa kwota wydatków

Sesja budżetowa, która odbyła się 29 grudnia w Drelowie, pokazała, że w tym roku Drelów postawi przede wszystkim na budowę i renowację dróg. Wójt gminy cieszył się, że na większość z nich udało się pozyskać środki zewnętrzne.

- Kwota wydatków jest rekordowa. Zwłaszcza cieszę się z budowy dróg. To będzie siedem odcinków, nigdy w żadnym roku nie mieliśmy budowanych tylu nawierzchni asfaltowych i z tak dużym dofinansowaniem środków zewnętrznych - powiedział wójt Piotr Kazimierski.

Przede wszystkim budowa dróg

W planach inwestycyjnych znalazło się miejsce na ulicę Nową w Drelowie oraz drogi w Pereszczówce, Żerocinie, Witorożu, Szachach, Wólce Łózeckiej i Zahajkach. Przebudowana zostanie również ulica Kasztanowa w Drelowie, a dokumentację techniczną złożono na ul. Łysa Góra w Drelowie i drogę gminną w Kwasówce. Jak poinformował wójt, Gmina Drelów znalazła się na liście dofinansowania Polskiego Ładu do budowy wodociągu w Sokulu i w momencie wprowadzenia środków PROW z kwotą 3,5 mln zł, dofinansowanie z Polskiego Ładu osiągnie ponad 50 proc. ogólnej kwoty budżetowej.

Wójt o planach na przyszłe lata

Piotr Kazimierski, korzystając z okazji, wspomniał również o planach na kolejne lata. A te są dosyć ambitne. Poczyniono już pierwsze kroki w sprawie budowy przedszkola i żłobka wraz z zapleczem kuchennym. Zakupiono już działkę, która będzie umiejscowiona w okolicy szkoły podstawowej w Drelowie. Nabyto ją od prywatnego właściciela za kwotę 240 tys. zł. 

- Mam nadzieję, że po skutecznym ubieganiu się o fundusze zewnętrze w przyszłym roku, najpóźniej w 2024 r. rozpoczniemy budowę przedszkola i oddziału żłobka, które będzie przeznaczone dla mieszkańców całej naszej gminy - zaznaczył wójt.

Hala sportowa w Drelowie, na której zimą jest bardzo ciężko funkcjonować, również doczeka się renowacji. 

- Najwyższy czas, żeby zmienić technologię jej wykonania, docieplić ten budynek, żeby nadawał się do użytkowania w każdym okresie roku. Przy okazji będzie to duża fotowoltaika z możliwością wykorzystania energii do oświetlenia i dogrzania, także wymiana oświetlenia na energooszczędne, ewentualnie wymiana najstarszych elementów okien - zakończył wójt.

Więcej o Międzyrzecu oraz okolicznych gminach w najbliższym wydaniu Wspólnoty Międzyrzeckiej!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy