Wizyta w jednostce OSP to dla każdego dziecka ogromne przeżycie. Druhowie stanęli na wysokości zadania i zabrali drugoklasistów w fascynujący świat pożarnictwa. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć, jak od kuchni wygląda praca strażaka ochotnika.
Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w przygotowanych atrakcjach. Wśród nich znalazły się między innymi:
- Przymierzanie bojowego umundurowania – dzięki czemu każdy uczeń mógł na chwilę poczuć się jak prawdziwy ratownik,
- Prezentacja specjalistycznego sprzętu używanego podczas akcji ratowniczo-gaśniczych,
- Wizyta w wozie strażackim – zwieńczona testowaniem głośnych sygnałów dźwiękowych, co wywołało u najmłodszych mnóstwo radości.
Strażacy z OSP Zawadki udowodnili jednak, że potrafią nie tylko gasić pożary, ale również dbać o doskonałe nastroje swoich gości. Po pełnej emocji lekcji bezpieczeństwa i strażackiego rzemiosła, przyszedł czas na słodką niespodziankę. Uczniowie wzięli udział w warsztatach kulinarnych, podczas których samodzielnie przygotowywali pyszną czekoladę z ulubionymi dodatkami.
Na zakończenie tej pełnej wrażeń wizyty remiza wypełniła się głośnym śmiechem. Dzieci mogły oddać się beztroskiej zabawie, rywalizując w cymbergaja oraz grając w piłkarzyki.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.