reklama
reklama

"Belfrzy" spotkali się w Rudnikach. Okazja do poszerzania wiedzy i integracji w gminie Międzyrzec (ZDJĘCIA)

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje międzyrzeckie20 września odbyła się już druga edycja Nocnego Spotkania Belfrów w gminie Międzyrzec Podlaski. Gospodarzem była Publiczna Szkoła Podstawowa im. Karola Krysińskiego w Rudnikach. Hasłem spotkania stały się słowa G.M. Verity`ego - "Współpraca oznacza dwie litery – MY".
reklama

Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem wójta gminy Międzyrzec Podlaski, Krzysztofa Adamowicza. Nauczyciele z różnych szkół spotkali się, by wspólnie inspirować się, dzielić doświadczeniami i podnosić swoje zawodowe kwalifikacje. 

- Jestem głęboko przekonana, że na dzisiejszym wydarzeniu pojawili się nauczyciele z pasją, którym na sercu leży jakość polskiej edukacji i oświaty. A patrząc na to, co dzieje się w szkołach na terenie naszej gminy, jak pięknie się rozwijają, mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że kondycja gminnej edukacji wygląda naprawdę dobrze, ale zawsze może być jeszcze lepiej - powiedziała na początku spotkania pomysłodawczyni wydarzenia, dyrektor PSP w Rudnikach - Justyna Kołodziejczuk.

Noc pełna wiedzy, rozmów i dobrej energii 

reklama

Dyrektor PSP w Rudnikach wraz z zespołem nauczycieli przygotowała bogaty program warsztatów i aktywności. Każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie – od najnowszych trendów w edukacji, przez tematy związane z dobrym samopoczuciem, aż po praktyczne wskazówki dotyczące pracy z uczniami.

Wśród warsztatów znalazły się:

- "Nauczyciel w świecie AI" prowadzony przez Magdalenę Nowosielską i Beatę Samojluk, specjalistki z LSCDN i Microsoft Innovative Educator Expert,

- "Zaplanuj swój czas – w trosce o dobrostan nauczyciela", gdzie Marta Cybulska-Demczuk, kierownik Referatu Oświaty w Gminie Międzyrzec, uczyła, jak dbać o siebie i zarządzać czasem,

- "Korzyści oceniania kształtującego" z Moniką Armacińską, ekspertem w tej dziedzinie, który wprowadził nauczycieli w tajniki nowoczesnych metod oceny,

reklama

- "Informacja zwrotna, ocena opisowa, podsumowanie lekcji – jak usprawnić pracę w tym obszarze" – Joanna Przybylska, ekspert oceniania kształtującego i współautorka programu edukacji wczesnoszkolnej "Obywatel świata", zaprezentowała praktyczne wskazówki, jak wprowadzać te elementy do codziennej pracy z uczniami,

- "Usłysz to lepiej – trening uwagi słuchowej" – Małgorzata Zaniewicz, fizjoterapeutka i pedagog, a także terapeutka metody Tomatisa, przeprowadziła warsztat poświęcony poprawie uwagi słuchowej,

- "Jak sobie radzić z prokrastynacją?" – Jadwiga Patkowska, psycholog i specjalistka od programowania neurolingwistycznego, pomagała w walce z odwlekaniem ważnych zadań.

Tak, jak przed rokiem, na miejscu nie zabrakło także czegoś dla ciała. Na dziedzińcu szkoły Paweł Kryński, trener MMA, poprowadził zajęcia z samoobrony. Uczestnicy mogli spróbować swoich sił pod okiem profesjonalisty. Poza warsztatami, było też miejsce na integrację i zabawę. Nauczycielki Marzena Przybyłowska i Emilia Olszewska przygotowały kreatywne zabawy integracyjne, a uczniowie szkoły – Marcel Biereta i Maksymilian Czapski – zadbali o relaks, prowadząc warsztaty odprężające.

reklama

Podziękowania i zaproszenie na przyszły rok

II Nocne Spotkanie Belfrów zakończyło się po niemal ośmiu godzinach warsztatów, rozmów i integracji. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy wzięli udział w wydarzeniu. Szczególne podziękowania skierowali do prelegentów za ich cenną wiedzę i pasję, którymi dzielili się z uczestnikami.

Ogromne podziękowania płynęły także do sponsorów i partnerów, bez których organizacja tego wydarzenia nie byłaby możliwa. Organizatorzy wyrażają wdzięczność m.in. Sławomirowi Zaniewiczowi - przewodniczącemu Komisji Oświatowej w Gminie Międzyrzec Podlaski, Kołu Gospodyń Wiejskich "Wysokie Serca", SPOŁEM - Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Międzyrzecu Podlaskim, Zakładom Wyrobów Wędliniarskich Wysokie S.C., Elżbiecie Chodzińskiej wraz z Centrum Aktywności i Integracji Społecznej w Strzakłach, Monice Stefaniuk - sołtys wsi Wysokie, Urzędowi Gminy w Międzyrzecu oraz wielu innym osobom i instytucjom za wsparcie.

reklama

Inspirujące spotkanie było pełne nowych pomysłów, wiedzy i energii do dalszej pracy. Dyrektor Justyna Kołodziejczuk już teraz zaprasza na kolejną edycję. Pomysłów na kolejne warsztaty i spędzanie wolnego czasu z pewnością nie zabraknie.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama